All for Joomla The Word of Web Design

Futbol dini 1

TRT’ye ve sözde İslâm’a saygılı TV ve gazetelere duyurulur

Ülkemizde ve dünyada futbol yalnızca kitleleri Allah’ı anmaktan uzak tutmak için değil aynı zamanda içki ve kumara yöneltmek için kullanılmakta, devlet de buna destek olmaktadır.

 

Uzun yıllar önce Cumhuriyet gazetesinin Marksist yazarlarından Ali Sirmen, futbol ilgisinden dolayı kendisine küçümsemeyle bakan yoldaşlarına yönelik şu savunmayı yapmıştı: “eğer futbol olmasa büyük kentlerin varoşlarındaki muhafazar eğilimli kitlelerin nereye yöneleceğini sanıyorsunuz?”

Ali Sirmen ve onun zihniyetindeki çevrelerin düşüncesi temelde buydu. Futbol, kitlelerin İslamiyete yönelmelerini engellemek için bir aldatma haline dönüşmüştür. İnsanlar Allah’ın zikri yerine sabahtan akşama takımlarını, maçları, transferleri, kavgaları düşünürler. En büyük bizim takım yani Allahu ekber yerine takım ekber derler. Tartışmalarda kavgalar edilir, bıçaklar çekilir. Bunun erkeklikle ilintili olduğu savunulur. Ölmeden son sözüm takımım denir. Doğan çocuklara takımın sembolü takılır. Bunların hepsi aslında sahte futbol dininin İslamiyete meydan okuma ibaderleridir.

Yazının devamı için »»

Ali Ulvi ALTINSOY

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir