17 Ocak 2019 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Futbol dini 2

Geçen yazımızda Futbol Endüstrisinin ibadetleri, itikatları, kurbanları olan, İslam inancına aykırı, vahşet, kumar ve içki kültürüyle kolkola adeta bir batıl din haline geldiğinden, devletin bireyi bundan kurtarmak yerine tıpkı genelevlere baktığı gibi nasıl vatandaşı yolarım yaklaşımını eleştirmiştik. 21 Nisan Perşembe akşamı oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş maçı ve arkasından gelen tepkiler futbolun geldiği vahşet noktasını daha net gösterdi.
Futbol dini 2
Kadıköy’de oynanan Fenerbahçe Beşiktaş kupa yarıfinal rövanş maçında başlar başlamaz sistematik olarak köşe noktalarından Beşiktaşlı futbolculara cisimler atılmaya, yedek kulübelerinden de küfürler edilmeye başlandı. İkinci yarıda maç aşırı sertleşti, küfürler arttı, yatıştırmaya çalışan Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş’e atılan cisimle kafası yarıldı, hastaneye kaldırıldı, dikiş atıldı. Maç tatil edildi.

Ardından yorumlar geldi. Bir yandan Cumhurbaşkanı da dahil burada gizli hesaplar olduğu iddia edilirken, bir yandan da Fenerbahçe camiasından, başkanı ve teknik direktörü de dahil olmak üzere adına dev bir stadyum yapılan 70 yaşındaki saygın spor adamı Şenol Güneş'e sahtekar iftirası atıldı. Numara yaptığı defalarca ve hatta ertesi hafta yeniden FB teknik direktörü tarafından dile getirildi.

Ardından hiç beklenmeyecek şekilde Futbol Federasyonu, kafasına önce çakmak ardından su şişesi atıldığı kameradan görülen teknik adamın numara yaptığını onaylarcasına maçın son yarım saatine devam edilmesine karar verdi. Beşiktaş bunu reddetti ve tur Fenerbahçenin oldu.

Yazının devamı için »»


Ali Ulvi ALTINSOY
http://www.mirathaber.com/futbol-dini-2-2-4051h.htmlBack To Top