21 Ocak 2019 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Gavurdan dost domuzdan post olmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Norveç'teki NATO tatbikatında düşman tablosu diye bir tablo koymuşlar ve Atatürk'ün ismi bir tarafta da şahsımın ismi var. Bu haber gelince NATO tatbikatında bulunan 40 askerimizi çekme kararı aldık"
Gavurdan dost domuzdan post olmaz
Erdoğan tepki gösterdiği skandal sonrası NATO'dan peş peşe açıklamalar geldi. Olaya karışan Norveçli bir subay ile bir teknisyenin görevden atıldığı duyuruldu. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg de Türkiye'den özür diledi.


Uluslararası Askeri İttifak olarak bilinen NATO, 1949 yılında imzalanmıştır. Türkiye 1952 de NATO’ya girdi. NATO’nun Bugün 28 üye ülkesi olup, örgüt dışında kalan ülkelerden gelebilecek saldırılara karşı ortak savunma yapmak amacı ile kurulmuştur.

Dışarıdan üye ülkelerden herhangi birine yapılan saldırının, tüm üye ülkelere yapılmış olarak kabul edilir.

Şimdi NATO bir tatbikat yapıyor ve hedef düşman olarak, üyesi olan Türkiye’yi gösteriyor. Türkiye’nin Tatbikattan çekilme tepkisi üzerine NATO genel sekreterine özür dilettiriliyor. Bu bir subayın ve teknisyenin yapabileceği bir hata mıdır? Nasıl oluyor da 28 ülkeden bu piyango Müslüman ülke Türkiye'ye çıkıyor?

Türkiye’nin buna tepki vereceği bilindiği halde böyle bir adım niye atıldı? Olayı Norveçli bir subay yada teknisyenin üzerine yıkarak sorun kapatılabilir mi?

Türkiye’nin Bölgesinde gösterdiği baskın etkinliğin kırılması için, NATO dan çıkartmak için oluşturulmak istenilen tepkiler mi?

NATO Türkiye’yi açıkça düşman olarak gördüğünü, ve Türkiye'nin NATO dan çıkartılması için böylesine kabul edilemez tutumların periyodik zamanlarda geleceğini tahmin ediyoruz. Türkiye “ Siz bizi madem açık açık düşman olarak görüyorsunuz, bizde NATO dan çıkıyoruz” demesi onların da “canıma minnet” olarak karşılayacaklarından eminiz.

Türkiye olarak Rusya ve İran'la bölgede geliştirdiğiniz dış siyaset NATO'yu da çok açık biçimde rahatsız etmiştir. Türkiye’ye bakış açıları Rusya ile çıkan uçak krizinde bile “ Bu sorun Türki’ye ile Rus’ya arasındadır’ diyerek adeta savaşı teşvik edici beyanatlar veren NATO mensubu ülkelerdir.

Bizde NATO'dan çıkılması taraftarıyız ama şimdi değil. Türkiye’nin NATO da olması onların bir çok planlarını geciktirmektedir.

Türkiye Askeri işbirliklerini Türk Cumhuriyetleri ile yoğunlaştırarak Ortak Türk Askeri iş birliği Örgütü kurulmalıdır. Bununla yetinilmemelidir. Rusya ve İran'ı dahil edecek Bir Avrasya Askeri İş birliği Örgütü kurulmalıdır. Ondan sonra NATO'dan çıkabiliriz.

Selam ve dua ile...

Yunus EKŞİ
http://www.mirathaber.com/gavurdan-dost-domuzdan-post-olmaz-1-2385h.html


Back To Top