11 Aralık 2018 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Gazzeli Nevfel: Bacağımı kaybedecek hangi suçu işledim?

Gazzeli Nevfel, "Ben bir çocuğum. Barışçıl gösterilere katılmak için çıkmıştım. Üzerime neden ateş açtılar? Bacağımı kaybettim. Ömür boyu sakat kalacağım. Bacağımı kaybedecek hangi suçu işledim." dedi.
Gazzeli Nevfel: Bacağımı kaybedecek hangi suçu işledim?
takılması olan Nevfel'in büyüdüğü zaman kurduğu kaleci olma hayali, Gazze sınırında İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu tek bacağını kaybetmesiyle hüsrana uğradı.

17 nisan salı günü İsrail askerlerinin kurşunlarına hedef olan Nevfel, iki gün aradan sonra Ramallah kentinde kaldırıldığı bir hastanede doktorlar tarafından bacağı kesildi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı'na göre İsrail ordusu, Filistinlilere karşı kullandığı mermi vücutta büyük tahribata ve parçalanmalara neden oluyor. Özellikle de vücut içinde patlayan mermiler başta olmak üzere uluslararası kanunlarca yasaklanmış silah ve mermiler kullanıyor.

Nevfel AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastaneden taburcu edildikten sonra koltuk değneği ile yürümeye çalıştığını, bunun kendisine çok zor geldiğini ve yorgunluk hissettiğini belirtti.

Bacağını kaybetmenin şokunu halen üzerinden atamayan Nevfel, İsrail ordusuna, "Bacağımı kaybedecek hangi suçu işledim?" diye seslendi.

 

"İsrail askerlerinin beni neden hedef aldığını anlamak istiyorum?"

Nevfel, "Ben bir çocuğum. Barışçıl gösterilere katılmak için çıkmıştım. İsrail askerlerinin beni neden hedef aldığını anlamak istiyorum? Üzerime neden ateş açtılar? Bacağımı kaybettim. Ömür boyu sakat kalacağım." diye feryat ederek, sınır çitlerinden uzak mesafede gösterinin bitmesinin ardından eve dönüş yolunda hedef alındığını söyledi.

Bacağını kaybettikten sonra hayatındaki her şeyin değiştiğini, sokakta normal şekilde yürüyebilmenin ise en büyük hayali haline geldiğini söyleyen Nevfel, kendisini hedef alan İsrail askerine, "Rüyalarımı mermilerle öldüren ve ömür boyu beni engelli olmaya mahkum eden o İsrailli askerin yargılanmasını ve hak ettiği cezayı almasını istiyorum." ifadelerini kullandı.


AA
http://www.mirathaber.com/gazzeli-nevfel-bacagimi-kaybedecek-hangi-sucu-isledim-38-4197h.html


Back To Top