19 Ocak 2019 Cumartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Genç sahabi Mus’ab bin Umeyr ve gençliğimiz – 2

Müslüman olarak yaşamak ve can vermek ve de İslâm Dini'ni yüceltmek için, örnek almamız gereken, genç muvahhid genç muhacir, genç öğretmen, genç mücahid ve genç şehid vasıflarını taşıyan genç sahâbî  Mus'ab b. Umer'in hayatını bir önceki hutbemizde sunmuştuk.
Genç sahabi Mus’ab bin Umeyr ve gençliğimiz – 2
a- Mukaddes vazifemiz Mus'ab b. Umeyr gibi Allah'ın birliğine inanan gerçek birer bir muvahhid olmaktır.

Bizler, «Hayat Nizâmı'mız Kur'ân, Önderimiz Hz. Muhammed'dir.» inancıyla yaşayacak, hayatımızın her ânı ve safhasında İslâm Dini'nin emirlerine aşkla bağlanacak, yasaklarından şiddetle sakınacağız. Böylece sözlerimiz davranışlarımız ve işlerimizle Tevhid Nizâmı'nın yasalarını tasdik edecek disiplinli bir İslâm gençliği olacağız.

b- İnandığımız ve Cahiliyet düzenleri ile çatışarak yaşama mücadelemizi sürdüreceğimiz İslâm Dini'ni tebliğ ve talim etmek de vazifemiz olacaktır.

Her mü'min ve özellikle her ihlâslı genç Mus'ab b. Umeyr gibi bir öğretmen olmakla mükellef olduğunu bilecek, bulunduğu köye, şehre, okula, fabrikaya, iş yerine Hz. Peygamber tarafından İslâm Dini'ni tebliğ edip öğretmek için seçilip tayin edilmiş bir öğretmen olduğuna inanacaktır.

İslâm'ın yurdumuzdaki istikbali ve iktidarı, öğretmenlik görevinizin îfasına bağlıdır. Bunun içindir ki, hangi alanda ihtisas yaparsa yapsın bütün mü'minler ve hususiyle muvahhid gençler Allah'ın Kitabı'nı ve Hz. Peygamber'in Sünneti'ni sunabilecek ve öğretebilecek ölçüde iyice öğrenecek ve rûhuna sindirecektir.

Yazının devamı için »»


Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/genc-sahabi-musab-bin-umeyr-ve-gencligimiz-2-14-4004h.html


Back To Top