21 Ocak 2019 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Gidişatımız iyiye mi?


Ortak değerlerimizi artıralım da…

Kadir Topbaş’ın Görevden Alınışıyla Alakalı Yazım

Kadir Topbaş kardeşimizin görevden alınması ile ilgili bir yazı yazdım. Bu yazıda Topbaş’ın görevden alınışının gerçek sebeplerinden birinin İSKİ’yi İSKİBANK’laştırmak olduğunu dile getirdim. Amacım, Kur’ân çizgisinde bizi üzecek sonuçların zahiri sebeplerinden çok akla gelmedik nedenlere dayanabileceğine dikkat çekmekti. Böylece bizler için gerçek başarının ancak Allah’a güvenle ve Onun emirleri ve yasakları çizgisinde yaşamakla sağlanabileceği mesajını vermek istedim. Hiç şüphesiz Rabbimizin emirlerine uyuş zahiri sebeplere bağlılığı da gerektirir. Ama Onun rızası amacından sapmamak lazım. Çünkü başarı sebeplerini yaratabilecek Halik’ul-Esbab olan yalnızca Odur.
Gidişatımız iyiye mi?
Görülemeyen Rüyalar Gerçek Oldu

Sayın Cumhurbaşkanımızı 50 yıldır tanırım. İlk 25 yılda sıradandı. Gayretli çalışmaları/çalışmalarımız ve aldığı dualarla kendisinin bile göremediği rüyalar gerçek oldu. Kendisine hâlâ ama şartlı dua ediyor ve destek vermeye çalışıyorum. Başkan seçilmesi gereğine de inanıyorum.

Bu arada arzedeyim. R.Tayyip bey kardeşimiz dahil hiç kimseden kişisel bir talebimiz olmadı. Tenezzül etmedik. Etmeyiz de.

İnanmadığım insanlar için yerimden kalkmam. İnancım gereği desteklemek gereğini duyarsam paramı da, kalemimi de etki gücümü de kullanırım.

R. Tayyip Erdoğan kardeşimizi hatasız görenlerden değilim. Ülkemizde sistem değişikliği olmazsa örneğin eğitimde de ekonomide de daha farklı ve başarılı sonuçlar alınabileceğine inanmıyorum. İslâm’dan mülhem akılcı ve ilmî köktenci atılımlar gerek. İnşaallah kendisi Başkan ve inançları bizden farklı da olsa yaratılış çizgisini koruyabilen düzeyli ve onurlu insanlardan oluşan bir parlamentomuz olur.

Yazının devamı için »»


Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/gidisatimiz-iyiye-mi-14-2306h.html


Back To Top