10 Aralık 2018 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Gönüllüler köy okullarının çehresini değiştiriyor

Bitlis'in Hizan ilçesinde gençlik merkezi gönüllüleri, köy okullarında boya ve tadilat çalışması yapıyor, hayırseverlerin gönderdiği kitap, kırtasiye ile giyim yardımlarını öğrencilere ulaştırıyor.
Gönüllüler köy okullarının çehresini değiştiriyor
Son olarak İçlikaval İlkokuluna giden gönüllüler, boya ve tadilat işlerinin ardından okulun elektrik şebekesi ve çeşmelerde yaşanan sıkıntıları da giderdi.

Hizan Gençlik Merkezi yetkilisi Murat Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, boya ve tadilat çalışması yapmak için 4 kişilik ekiple İçlikaval İlkokuluna geldiklerini söyledi. Bağışçıların gönderdiği kitap, diş macunu ve diş fırçalarını da okulda öğrenim gören çocuklara hediye ettiklerini belirten Aydın, şöyle devam etti:

"Okula gelmeden idareci ve öğretmenlerimizle görüşüyoruz. Okulun fotoğraflarını çekip bize gönderiyorlar. Duruma göre sadece boya ise boya malzemelerimizi getiriyoruz. Eğer yapılacak başka onarım işleri varsa alçı ve sıva malzemelerini de getirerek eksiklikleri gideriyoruz. Bu okulumuzun elektrik aksamında ve musluklarında sıkıntı vardı. Onları da giderdik."


AA
http://www.mirathaber.com/gonulluler-koy-okullarinin-cehresini-degistiriyor-38-4276h.html


Back To Top