19 Ocak 2019 Cumartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Görmediği halde görenlere Kur'an öğretiyor

Sivas'ta yaşayan ve yaklaşık 13 yıl önce görme yetisini tamamen kaybeden 35 yaşındaki Güler Kızıl, Braille alfabesiyle yazılan Kur'an-ı Kerim ile 30 kursiyere ders veriyor.
Görmediği halde görenlere Kur'an öğretiyor
Sivas'ta yaşayan ve yaklaşık 13 yıl önce görme yetisini tamamen kaybeden Güler Kızıl, Braille alfabesiyle basılan Kur'an-ı Kerim ile 30 kursiyere eğitmenlik yapıyor. 

Evli ve bir çocuk annesi Kızıl (35), yedi yaşında halk dilinde tavuk karası olarak bilinen gece körlüğü rahatsızlığına yakalandı. Görme yetisi yavaş yavaş azalan Kızıl'ın dünyası 13 yıl önce tamamen karardı.

Kur'an-ı Kerim'i gözlerini kaybetmeden önce öğrenen Kızıl, unutmamak ve okuyabilmek için de Braille alfabesi kursuna gitti. Kur'an-ı Kerim aşkı engel tanımayan Kızıl, öğretici olabilmek için kurs almaya devam etti.

İlk başlarda görme engellilere kurs veren Kızıl, kendisini zamanla ispatlayarak gören gözlere de Braille alfabesinden yararlanarak ders vermeye başladı. Kızıl, yaklaşık 8 aydır Abdulvahabigazi Mahallesi Molla Mehmet Cami'sinde 16-85 yaşlarındaki 30 kursiyere Kur'an-ı Kerim öğretiyor.

Sivas Belediyesinden tahsis edilen servisle her gün evinden alınan Kızıl, kursiyerlere günde 4 saat ders veriyor.

Kursiyerler Kur'an-ı Kerim okurken Kızıl da Braille alfabesiyle basılan Kur'an'dan takibini yapıyor.


AA
http://www.mirathaber.com/gormedigi-halde-gorenlere-kuran-ogretiyor-38-4080h.html


Back To Top