16 Ocak 2019 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Güncelleştirilmiş bir Kore senaryosu

Amerika'nın Kuzey Kore müdahalesinin ‘dünya hakim güçlerine’ etkisinin güncellenmiş bir simülasyonu. Her an herşeyin değişebileceği bir çağdayız.
Güncelleştirilmiş bir Kore senaryosu
• ABD Kuzey Kore üzerinde Pasifik üslerinden yakıt ikmali yoluyla F-35ler ve F-22 avcı uçakları desteğiyle sınırlı bir bombardman yapar. Bununla Washington, yeni Pyongyang nükleer füze denemeleri halinde daha da büyük bir cezalandırma geleceğini ortaya koyar. Özellikle hedefler fabrika ve askeri tesisler olsa da binlerce sivilin hayatını kaybettiği Kuzey Kore medyası tarafından bildirilir. ABD, Güney Kore ve Japonya'yı hedef olmaktan çıkarıp desteklerini kaybetmemek için bu ülkelerden değil kendi okyanus üslerinden yapmıştır. Çin ve Rusya ABD'yi şiddetle kınar. NATO ülkeleri destek verir.

• Kuzey Kore yönetimi, bombardmanın orta vadede ülke halkı üzerindeki tam hakimiyetlerini kaybetmelerine yol açacağını saptar. Acil bir cevap için alternatifler arasında en garantili, sınırlı ve sonuç verici olarak Güney Kore'ye füze saldırısında karar kılınır. Silahsızlandırılmış bölgedenin 50km güneyine kadar olan Amerikan konumlanmaları ve hemen sınırdaki Seul'e 100 adet kısa menzilli konvansiyonel füze yollar. Bunların bir bölümü yerleşim yerlerinde ve bazıları da ABD askeri aileleri olmak üzere toplam 20 bin sivil zaiyata yol açar.

Yazının devamı için »»


C. Ufuk BAKIRÇAY
http://www.mirathaber.com/guncellestirilmis-bir-kore-senaryosu-14-1714h.html


Back To Top