19 Şubat 2018 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

GÜNDEM

 • Zeytindalı Harekatı bazı sosyal perdeleri kaldırıyor Türkiye, Bilecik'te Osmanlı beyliği ile tarih sahnesine çıktıktan sonra, belli bir kültür, ahlak ve sistem anlayışı ile kendi ruhuna ve düşünce sistemine yönelik bir toplum felsefesi ortaya koydu. Bu toplum felsefesi, Müslüman Türk cemiyetini sadece Osmanlı devleti ismi altında 650 yıllık şerefli ve büyük eserlerle dolu bir tarih sürecini gerçekleştirdi.

  » GÜNDEM Devamı →
 • ‘Afrin’de ne işimiz var’ demek ‘Rûm suresinden bize ne’ demektir! Cenab-ı Hak, tüm şehidlerimize rahmet etsin, makamları âlî olsun! Bazen şehid cenazelerinde, bazen herhangi bir mecliste duyarız, kimi zamanda sanal dünyada okuruz benzer sözleri:  Bizim askerimizin Afrin’de, Suriye’de, Irak’ta ne işi var? Gencecik yavrularımız, kim için savaşıyor ve ölüyorlar?

  » GÜNDEM Devamı →
 • Kedicikler “meşru” bir şekilde dans ediyor öyle mi? Adnan Oktar'ın programında yer alan ve'Kedicikler' olarak bilinen kadınlar da, Erbaş'a "Tertemiz ortamlarda meşru şekilde dans eden Müslümanlardan rahatsız olma" dedi.

  » GÜNDEM Devamı →
 • Öldürülen terörist sayısı Basın yayın organları, hükümet ve askeri açıklamalar Afrin operasyonun boyunca öldürülen terörist sayısını günlük hatta saatlik olarak yayınlıyorlar.

  » GÜNDEM Devamı →
 • Afrin Şehidi Musa’nın vasiyeti "Vasiyetimdir. Şehit olursam Kurt-ar Derneği aracılığı ile telaferdeki Türkmen Balalar için ana okulu-kreş veya kültür merkezinin devletin bana vereceği paradan yaptırılması ve ismimin konulmasıdır"

  » GÜNDEM Devamı →
 • Kıbrıs Barış Harakatından Afrin’e 25 yaşında bir genç olarak tayin edildiğim Süleymaniye Cami’nde 1970-1982 yılları arasında Hatiplik ve İmam-Hatiplik yaptım.

  » GÜNDEM Devamı →
 • Tarîkatlar ve cemâatler bağlamında 14 Ocak 2018 tarihli Habertürk gazetesinde yayınlanan ve geniş yankıları olan söyleşimizde tarîkatler de konu edilmiştir. Tarîkatler konusu bizim her zaman gündemimizde olmuştur. 20 Nisan 2016'da Facebook sayfamızda Cumhurbaşkanımıza hitaben yazdığımız yazı, yazılarımızdan yalnızca biridir. Öneminden ötürü mirathaber.com da yayınlıyoruz.

  » GÜNDEM Devamı →
 • Ahmet Hakan! Aydın Boysan’ı taşıyamazsın ağır gelir Aydın Boysan ile ilgili bir yazı yazdım. Uzun olmadığı için giriş kısmını da çıkararak aktarıyorum.

  » GÜNDEM Devamı →
 • Cumhurbaşkanımızın dikkatine CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Fransa ziyaretinde 5 bin 700 ton et ithalatı konusunda da anlaşma sağlanmasını eleştirdi.

  » GÜNDEM Devamı →
 • “Uyuşturucu satıcısının ayağını kırma” emri meşru mudur? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MEB Şura Salonu'nda düzenlenen Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı’na katıldı. Süleyman Soylu,burada yaptığı konuşmada okul ve çevrelerindeki uyuşturucu satıcılarına ilişkin olarak şu değerlendirmede bulundu:

  » GÜNDEM Devamı →
 • 28 şubat cuntacıların yargılanması devam ediyor Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 28 Şubat 1997 davasının 93. celsesi tamamlandı. Buna göre hükümeti deviren 28 Şubat dönemine ilişkin 103 sanıklı davanın duruşmasında esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Hanifi Yıldırım, İsmail Hakkı Karadayıve Çevik Bir’in de aralarında bulunduğu 60 kişinin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

  » GÜNDEM Devamı →
 • Yılbaşı kutlamasına bakışımız Dünyaya egemen olan batı kültürünün etkisiyle 31 Aralık yılbaşı kutlamalarının inançları farklı insanlar tarafından bütün ülkelerde kutlanmakta olduğu bir gerçektir.*

  » GÜNDEM Devamı →
 • Devlete sadakatsizlik ne anlama gelmez/gelmemeli? Haber-Türk Gazetesinden Sevilay Yılman, Mayıs ayında göreve başlayan OHAL İşlemlerini İnceleme Komisyonu Başkanvekili Esat Işık’la telefonla bir görüşme yaparak, köşe yazarlarına gelen mektuplardaki iddialardan hareketle konuyla ilgili aldığı bilgileri okurlarıyla şu şekilde paylaşmıştır:

  » GÜNDEM Devamı →
 • Memurlarımıza hediye alma yasağı hatırlatıldı Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu tarafından kamu kurumlarına gönderilen genelge ile yaklaşan yılbaşı dolayısıyla kamu personelinin hediye yasağına uyması istendi.

  » GÜNDEM Devamı →
 • İBB Zabıta Daire Başkanı Karali, memurunu darp etmekten dolayı görevinden uzaklaştırıldı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali’nin emri altında çalışan memurlardan birini darp ettiği anlara ait görüntüler ortaya çıktı. İBB Başkanı Mevlüt Uysal, müdürün görevden alındığını açıkladı.

  » GÜNDEM Devamı →
 • Kudüs tüm dünyanın vicdanı olmuştur Amerika’da bir yıl önce seçilen Başkan Trump, neredeyse bütün seçim propagandasını Müslümanlar üzerinden yürütmüş, bu nefret söylemiyle iktidara gelmişti. Başkanlık koltuğuna oturur oturmaz vadettiği gibi altı İslam ülkesine vize engeli getirmiş, bugün de Yahudiler’in istek ve talepleri doğrultusunda ABD Elçiliği’ni Kudüs’e taşıma talimatını vermişti. Dünya Müslümanları, bu kararından dönmesi için birçok yerde gösteriler yapsa da dünya siyasetindeki büyük güç! olarak onun umurunda bile değildi ve Müslümanların bu güce alışması gerekti.

  » GÜNDEM Devamı →
 • Yavuz Yılmaz’ın intiharından ibret alınabildi mi? I. Yüce Rabbimiz, insanlığa gönderdiği son mesajlarını içeren Kur’ân-ı Kerîm’de şöyle buyurur:

  “… Olaylara iç gözleriyle bakabilenler! İbret alınız. ” (Haşr 2)

  » GÜNDEM Devamı →
 • Hz. Davud ve Hz. Sülyman da, Süleyman mabedi de bizimdir Hz. İbrahim

  I. Allah’ın insanlığa gönderdiği son ilahi mesajları içeren Kur’ân-ı Kerîm Peygamberler atası olan Hz. İbrahim’i Allah’ın halîli/dostu bir peygamber olarak tanıtır. -Selam üzerine olsun- Biz onun Peygamberliğine inanırız. Namazlarımızda selam vermeden önce Salât-ı İbrahimiyye ile onu anar, onun şanını yücelttiği gibi Peygamberimiz Hz. Muhammed’in şanını artırmasını Rabbimizden dileriz.

  » GÜNDEM Devamı →
 • Tarihi zirveden notlar... Dün istanbul'da gerçekleşen ve Açılışı Kuran-ı Kerim tiklaveti ile başlayan İslam İşbirliği Teşkilatı zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan konuştu.

  » GÜNDEM Devamı →
 • Trump'tan önce, ona cesaret veren Trump'lar var Küresel terör devleti ABD'nin provakötör kovboy başkanı Trump, Kudüs'ü, gayri meşru çocuğu İsrail'in başkenti ilan etti. Ondan beklenen de bundan başkası olamazdı. 13.12.2017 Çarşamba günü İstanbul’da olağanüstü toplanan İslam İşbirliği Teşkilatının ortak kararında Doğu Kudüs’ün, Filistin’in başkenti olarak ilan edilmesi, Trump'ı, bu kararı aldığına pişman edecektir. İnşallah üye ülkeler, attıkları imzaya sadık kalırlar da, İslam İşbirliği Teşkilatının ömründe ilk defa aldığı bu cesur karar, akim kalmaz ve diplomatik zafer istikrar kazanır.

  » GÜNDEM Devamı →
 • Kudüs’ü satıp kurtaralım mı?! Dünyada haklı olmak yetmiyor. Güçlüde olmak zorundasınız. Birleşmiş Milletler defalarca İsraili kınadığı halde, İsrail'in yine dünyaya meydan okurcasına, bildiğini okumasının iki güç aldığı nedeni var.

  » GÜNDEM Devamı →
 • Koreli Ayla bir değil ki… 1950’de Kore’de savaşan Türk Astsubay Süleyman’ın ormanda bulup Ayla adını verdiği Koreli kimsesiz küçük kızın hikâyesi 67 yıl sonra beyazperdeye aktarıldı. Konusunu yakın tarihimizden alan Ayla Filmi, Oscar adayı oldu.

  » GÜNDEM Devamı →
 • Müslümanların göz bebeği Mescid-i Aksa Birçok peygamberin uğrak yeri. geçmiş ümmetlerin kutsal mekanı. Canımızdan çok sevdiğimiz ilk kıblemiz. Efendimizin yüzünü döndüğü ve kollarında ilahi huzura yükseldiği ilk istasyonumuz ve ilk misafirhanemiz. Allah Resulünün ayak izlerinin bulunduğu kutsal mekân. Müminlerin miraç şerefini taşıyan, İbadet maksadıyla yolculuk yapılabilecek üç mescitten biri. Yüce Rabbimiz tarafından, etrafı mübarek kılınmış yapıya sahip olan kutlu bir mekân, Mescid-i Aksa

  » GÜNDEM Devamı →
 • Ayasofya, Mescid-i Aksa ve garipler 450 yıl cami olarak kullanılmış olan Ayasofya, bir asra yakın bir zamandır ağlamaktadır. Osmanlı’nın yıkılışından bu tarafa kan ağlayan Mescid-i aksa da tıpkı Ayasofya gibi bu gün tutuklanmak, kollarına kelepçe vurulmak ve zindana atılmak istenmektedir.

  » GÜNDEM Devamı →
 • Ortadoğu’da her şey yüz yıl önce çizilmişti Bugün Ortadoğu’da gelişen hadiselere baktığımızda medeniyetlerin beşiği kabul edilen bu coğrafyada büyük bir hesaplaşma yaşandığı açıkça görülür. Bu hesaplaşmanın kodları ise sancılı tarihinde saklıdır.

  » GÜNDEM Devamı →
 • Kudüs'e yönelik ikinci büyük işgal Amerika, israil'in emel ve menfaatlerine hizmet etmeye devam ediyor. Beynelmilel sermaye, yine Yahudi'nin akıl dışı ve ırkçı ideallerini gerçekleştirmeye çalışıyor. Kudüs, müslümanların eline geçtikten sonra  uzun yıllar İslami kültür ve anlayış çerçevesinde bir hayat sürdü. Taşı-toprağı, içindeki eserleri İslam tarihinden ve medeniyetinden izler taşımaya devam etti. İslamın peygamberlerinin önemli bir bölümünün kabirleri Filistin'in Kudüs bölgesi içinde bulunuyor. Büyük ilim ve gönül adamları, Kudüs'e yönelmiş ve orada mekan tutmuşlar. Mescid'i Aksa bölgesi, İslam tarihinden ve kültüründen yüzlerce ize sahip.

  » GÜNDEM Devamı →
 • “Ümmetin ahlâk konusundaki duruşu çok sorunlu” Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin (ESAM) haftalık ‘Çarşamba Konferansları’nın bu haftaki konuğu Diyanet İşleri eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez oldu.

  » GÜNDEM Devamı →
 • Kilise derneğine saldırı cami derneğine saldırıdır Malatya'da Yeşilyurt Caddesi’nde dün (24 Kasım 2017) akşam saatlerinde kimliği belirsiz bir kişi, bir binanın zemin katında bulunan Ermeni Cemaati’ne ait Kurtuluş Kiliseleri Derneği Temsilciliği’nin bulunduğu ofisin camını taşla kırdı.

  » GÜNDEM Devamı →
 • Alevilerin Evlerini İşaretlemek Milletimizin Birliğine Saldırmaktır DHA’nın haberine göre kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, Malatya Cemal Gürsel mahallesinde ikamet eden Alevi ailelerin oturduğu 13 evin kapı ve duvarlarına kırmızı boya ile çarpı işareti yaptı.

  » GÜNDEM Devamı →
 • Akif Beki’den sonra Ahmet Hakan’dan da bir itiraf: Ali Rıza Demircan hoca bir vefa örneği Karar yazarı Akif Beki’den sonra Hürriyet yazarı Ahmet Hakan da, ilahiyatçı Ali Rıza Demircan'ın mütefekkir Ali Bulaç’ın tutukluluğunu itiraz eden tebliğinin Hakkaniyet ölçülerine göre kaleme alındığını tescil ettiler.

  » GÜNDEM Devamı →
Back To Top