10 Aralık 2018 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

 • Hakan DEMİRCAN
 • İKTİSADİ ZİHİN DÜNYAMIZ VE MEGA PROJELERİN FİNASMANI
  KTÜ iktisattaokurken hocam’’ iktisadi sistemler, mülkiyetin kime ait olduğu esasına göre tasnif edilirler. Mülkiyetin kişilerde olduğu sistemeLiberalizm,mülkiyetin devlette olduğu sisteme komünizmderler, biraz ondan biraz bundan olanlara da karma sistemdenir’’ deyince dayanamayıp, ‘’Hocam tasnifi bu sahtekar batıdan alırsan, böyle dedemin bin yıllık medeniyetinin adı bile olmaz’demiştim.

  09 Ağustos 2018 Perşembe 10:27 Devamını Oku →
 • TÜRKİYENİN ZİHNİ TEMBELLİK HARİTASI
  İsmet Özel "Zor Zamanda Konuşmak" kitabında sanatsal üretimi, münevverin kendini açık ya da kapalı bir hapishanede hissetmesine bağlar. Bizim lügatimizde konu dertli olmak şeklinde ifade edilir.

  03 Ağustos 2018 Cuma 11:11 Devamını Oku →
 • Bedelli Askerlik Çıkarken…
  ASKERLİĞİ MUTLAKA YENİDEN DEĞERLENDİRMELİYİZ

  27 Temmuz 2018 Cuma 10:37 Devamını Oku →
 • 15 TEMMUZU NASIL ANLAMALIYIZ?
  Elbette ki 15 Temmuzu unutmayacağız ve unutturmayacağız. Lakin burada unutulmayacak olan bir tarihten ziyade bizi 15 Temmuza götüren nedenler olmalıdır. 15 Temmuz bizim için bir işaret fişeğidir, fakat zihnimizde aydınlattığı anlam çok daha derindir.

  20 Temmuz 2018 Cuma 10:23 Devamını Oku →
 • SONUÇ ODAKLI MIYIZ? SÜREÇ ODAKLI MIYIZ?
  Çocuğumuzu yazdıracağımız dershaneden tutun da kurumsal şirketlerin tanıtım materyallerine kadar hepimizin aşina olduğu bir kavramdır sonuç odaklılık.  Kendilerince bize    “boş işlerle uğraşmıyoruz’’ demeye çalışıyorlar. Süreç odaklı olanlar boş işlerle mi uğraşıyorlar?

  14 Temmuz 2018 Cumartesi 11:14 Devamını Oku →
Back To Top