17 Ocak 2019 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Halkın sömürücü bankalara öfkesi taşıyor

Ak Parti kendi teşkilatı içinde yaptığı  kan değişimini devletin bürokrasisinde de yapmak zorundadır.
Halkın sömürücü bankalara öfkesi taşıyor
Ülkemiz Yatırıma Yılda 60 Milyara Yatırırken Bankalara 200 Milyara Faiz Ödüyor. Sorumlu Olan Ekonomi Yönetimi Değilmidir?

Artık toplumun her kesimi bankalar tarafından sistematik biçimde düşürüldüğü borç tuzağına karşı tepki göstermek için patlayacak bir noktaya geldi. Yıllardır üzerinde durduğumuz, bankaların finansal  operasyonlara karşı  çok şükür ki halkımız tarafından da tepkiler gösterilmeye başlandı. Halkın bu duruma düşmesinin nedeni kişisel hatalar değildir.  Kurulu para kredi sistemi  halkı bu tuzağa çekmiş ve sömürmeye devam etmektedir.

Parayı, kurulu para kredi sistemi ile kontrol eden bankalar, toplumun her kesimine faizle aynı zulmü uygulamaktadır. Gün geçmiyor ki  toplumda düştüğü borç batağından ötürü  aile faciaları, intiharlar, hırsızlık, gasp ve adam öldürmeler artmasın. Bunların temel nedeni halkı ekonomik sıkıntıya sokan banka para kredi sistemidir.

Toplumsal eşitsizliğin artmasının artık merkezleri haline gelen bankalar, devletimizin karşısında bir paralel devlet olmuştur. Mevcut uygulanan iktisadi modeller bankaların  çok daha fazla kazanmalarına zemin hazırlar nitelikte politikalar olup, yıllık  bankaların gelirleri 200 milyar TL dayanmıştır.  Türkiye Cumhuriyeti devletinin 2016 yılında toplam yatırımlarının 60 milyar TL olduğunu düşündüğünüzde, bankaların nasıl bir sömürü yaptığı, kurulu sistemin nasıl  bankaların lehine çalıştığını  gözler önüne sermektedir. Devlet artık bankalardır.

Tek başına iktidar olan Ak parti kendi içindeki bankalara çalışan kripto bürokrasinin başını ezmek zorundadır. Ak parti tabanında halkımızın diğer kesimleri gibi bankaların faizleri ile inim inim inliyor.

15 Temmuz sonrası hemen  iktisadi saldırı aşama aşama başlayacak dediğimiz de ‘’ekonomi iyi gidiyor’’ diyenler daha şimdi söylediklerimizi yazıp çizmeye başladılar. Şimdi bunların söylenmesi hiç bir şey ifade etmiyor. Burada en büyük tehlike büyük holdinglerde yetişmiş devletin önemli bürokratik kademelerinde yerleşmiş,  devletine değil şirketlerine hizmet edenlerdir.

Ak Parti kendi teşkilatı içinde yaptığı  kan değişimini devletin bürokrasisinde de yapmak zorundadır. Üretmeyen, halkın sorunlarına çözüm bulmayan koltuğa oturup iş yapmayan bedelini ödemek zorundadır. Buradaki gösterilecek kararlılık sistematik biçimde uygulanmalı. …

Yazının devamı için »»http://www.mirathaber.com/halkin-somurucu-bankalara-ofkesi-tasiyor-3-2418h.html


Back To Top