20 Ocak 2018 Cumartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

12»
 • Hayrettin KARAMAN
 • Niçin Müslüman düşmanlığı?
  Sen onların dinlerine uymadıkça yahudiler de hıristiyanlar da senden asla memnun kalmayacaklardır. De ki: “Asıl doğru yol ancak Allah’ın yoludur.” Eğer sana gelen ilimden sonra onların arzularına uyarsan, bilesin ki artık Allah sana ne dost ne de yardımcı olacaktır.” (Bakara:2/120).

  24 Kasım 2017 Cuma 14:15Devamını Oku →
 • Neyi daha çok seviyoruz?
  Tekâsür suresinde Allah Teâlâ mealen “dünyalıkları çoğaltma kaygısı ve kavgası sizi öylesine hükmü altına aldı ki, kabirlere gidip burada bile kimin aşireti çok yarışına girdiniz” buyuruyor.

  21 Temmuz 2017 Cuma 11:19Devamını Oku →
 • Düşman düşmanlığını yapıyor biz dostlara bakalım
  15 Temmuz darbe girişimine “senaryo, kontrollü, iktidarın işi” diyenlerin ya akılları veya vicdanları arızalı olduğundan bunları muhatap almak ve gerçeği bu iddiaya karşı savunmak abes ile iştigaldir.

  14 Temmuz 2017 Cuma 11:03Devamını Oku →
 • Eşcinsele iyi (hoşgörülü) bakamayız
  Lût’u da (peygamber gönderdik). Kavmine dedi ki: “Sizden önceki milletlerden hiçbirinin yapmadığı fuhşu mu yapıyorsunuz!” / “Çünkü siz, kadınları bırakıp da cinsel tatmin için erkeklere yanaşıyorsunuz. Doğrusu siz taşkın bir milletsiniz.”

  06 Temmuz 2017 Perşembe 11:24Devamını Oku →
 • Yoksulluk ve çaresi
  En tartışılmaz insan hakkı yaşama hakkıdır; yaşama hakkından maksat yarı aç yarı tok sürünmek değildir, tabîi ihtiyaçlarını gidererek yaşamaktır. 

  12 Haziran 2017 Pazartesi 10:19Devamını Oku →
 • Faizsiz finansın mevzûatı niçin yok?
  Devlet adamlarımız, alanla ilgili ilim adamları, iş dünyası sıkça katılım bankalarından, faizsiz ekonomiden, İslam ekonomisinden, tekâfül sigortasından, faizsiz borsa işlemlerinden söz ediyorlar. Birden fazla üniversitemizde İslam ekonomisi ve faizsiz finans konularıyla ilgili dersler veriliyor, lisans üstü ilmî çalışmalar yapılıyor. 

  25 Mayıs 2017 Perşembe 11:33Devamını Oku →
 • Ehl-i sünnet Müslümanlığı
  Ehl-i sünnet” kavram çerçevesi ve bu Müslümanlığa yönelen tehlikeler konusundaki düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

  23 Mayıs 2017 Salı 11:02Devamını Oku →
 • Siyasi partiler ve İslamcılık
  "Müslüman", dini İslam olan kişi demektir.

  03 Mayıs 2017 Çarşamba 16:16Devamını Oku →
 • Emanet ve adâlet
  "Allah size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder. Allah size ne güzel öğütler veriyor. Şüphesiz Allah her şeyi işitmekte, her şeyi görmektedir” Nisa: 58).

  24 Mart 2017 Cuma 11:41Devamını Oku →