17 Ocak 2019 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Huzurevi sakini öğretmen çiftin gözü 24 Kasım'da yollarda

Edirne'de 77 yaşındaki emekli öğretmen Sedat Seyyar, aynı zamanda meslektaşı olan eşiyle kaldığı huzurevinde öğrencilerinin yolunu gözlüyor.
Huzurevi sakini öğretmen çiftin gözü 24 Kasım'da yollarda
Öğretmenliğe 1960 yılında Konya'da başlayan Sedat Seyyar'ın, çeşitli illerde görev yaptıktan sonra Edirne'ye tayini çıktı. Meslektaşı Mualla Seyyar ile evlendikten sonra serhat şehrinde öğrenci yetiştirmeye devam eden çift, emekli olduktan sonra geçen yıl huzurevine yerleşti.

Seyyar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yıllarca severek yaptığı mesleğini, yaşının ilerlemesine rağmen özlediğini belirtti.

Dünyaya yeniden gelse yine öğretmen olmak isteyeceğini belirten Seyyar, görev yaptığı okullar ve öğrencilerine özlem duyduğunu ifade etti.

Öğretmenler Günü dolayısıyla farklı bir heyecan yaşadığını anlatan Seyyar, "Öğretmenler Günü'nde en çok öğrencilerimin bağrışlarını, çığlıklarını, birbirleriyle oynarken çıkardıkları gürültüyü özlüyorum. Bu beni çok duygulandırıyor." dedi.

Öğretmenliğin insan sevgisiyle başladığını, öğrenci yetiştirmenin insana büyük mutluluk verdiğini ifade eden Seyyar, mesleğin her zaman saygınlığını koruduğunu vurguladı.

Seyyar, "Benim de öğretmenim var. Yıllar önce çarşıya çıkmıştım, 30 yıl sonra öğretmenimi gördüm. Alışveriş yapıyordu, sesimi duyunca'Bu Sedat'ın sesi dedi' sarıldık, ağlaştık. Aklıma geldikçe hala o heyecanı yaşıyorum. Öğretmenler öğrencilerini unutmuyor." dedi.

Seyyar, her yıl Öğretmenler Günü'nü çeşitli etkinliklerle kutladıklarını, bu özel günün çok anlamlı ve güzel geçtiğini vurguladı.

Emekli öğretmenlerin geçmişe özlem duyduğunu ifade eden Seyyar, şöyle devam etti:

"İnsan emekli olunca geçmiş yıllarını çok arıyor. Öğretmenler emekliliğin ilk yıllarında bunalıma girebiliyor. Çünkü öğretmenlik yaptığı okullar, öğrencilerin gürültüleri, bağırışmaları bunlara alışmışsınız. Bunları özlüyorsunuz. Emekli öğretmenlerle bir araya geldiğinizde sürekli hatıralarınızı anlatıyorsunuz. Sonra alışıyorsunuz tabi ki. Hayat devam ediyor, Anılarla avunuyorsunuz."

Sedat öğretmen, eşi Mualla öğretmenin rahatsızlığı nedeniyle konuşamayıp duygularını anlatamasa da onun da öğrencilerini çok özlediğini sözlerine ekledi.


http://aa.com.tr/tr/yasam/huzurevi-sakini-ogretmen-ciftin-gozu-24-kasimda-yollarda/976193 AA
http://www.mirathaber.com/huzurevi-sakini-ogretmen-ciftin-gozu-24-kasimda-yollarda-38-2410h.html


Back To Top