17 Ocak 2019 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

İhsan Şenocak görevden alınsa…?

Pazartesi günü Prof.Dr. Ali Seyyar hocamızın İhsan Şenocak hocamızın açığa alınması olayına farklı bir açıdan bakan yazısını yayınlamıştık. Bu defa Musab kardeşimizin yazısını yayınlıyoruz. Amacımız farklı açılardan bakarak toplumumuzu aydınlatmak ve de ders çıkarmaktır.
İhsan Şenocak görevden alınsa…?
İhsan Şenocak görevden açığa alınınca, sanki dinin çökeceğini zanneden bir taraftar kitlesi var gibi. Onlar da Şenocak bağımlısı.

Eroin ve kokain bağımlılığı gibi körükörüne kişi bağımlılığı da çok çirkindir. Mahkeme kadıya mülk değildir. İhsan gider İrfan gelir. Bu din kişi endeksli din değil, ilke endeksli bir dindir. Rasûlullah, dâr-ı bakâya irtihal edince “tamamına ermiş olan İslam dini” sahipsiz mi kaldı? Rasûlullah (s.a.v), bir beşer peygamber olarak 23 yılda ilkeleri tamamlanan bir dinin tebliğ ve tebyincisi sıfatıyla görevini tamamlayıp Rabbine kavuştuktan sonra, bu din çökmemiştir ki, dokuzuncu bölükten birinin görevden alınmasıyla çöksün. Aynı ilkeler tevarüs yoluyla peygamber varisi âlim ve âmirlerce günümüze kadar intikal etmiştir. Kıyamete kadar da kişi endeksli değil, ilke endeksli olarak devam edecektir. Kişiler gelir geçer, ilkeler hep bâki kalır.

Hiç kimse vaz geçilmez değildir. İnanmayanlar mezarlıklara baksın. Çünkü mezarlıklar vazgeçilmezlerle doludur.

Bana göre İhsan Şenocak, doğruları yanlışından çok olan bir hocadır. Benim ona en çok kızdığım, Mustafa İslamoğlu'nun bidat ve hurafelerine reddiyeler dizerken, sözkonusu Cübbeli'nin hurafeleri olunca, dut yemiş bülbül kesiliyor. Terlik-i şerif, sümük-ü şerif, yanmaz kefen ve "Yarın ahirette cehennem zebanileri, sizi cehenneme götürürken'ben Nakşibendi tarikatının Halidiye kolundanım' deyin sizi bırakırlar" demesine karşılık Şenocak'tan bir reddiye duymadım. "Benim hurafecim senin hurafecinden iyidir" havasında. Tecdide kapalı, klasikten şaşmayan, tutucu bir kardeşimiz. Gelenekli olmaktan çok gelenekçiliği yeğlemekte.

Yazının devamı için »»


Musab SEYİTHAN
http://www.mirathaber.com/ihsan-senocak-gorevden-alinsa-7-2204h.html


Back To Top