14 Aralık 2018 Cuma
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

İKTİSADİ ZİHİN DÜNYAMIZ VE MEGA PROJELERİN FİNASMANI

KTÜ iktisattaokurken hocam’’ iktisadi sistemler, mülkiyetin kime ait olduğu esasına göre tasnif edilirler. Mülkiyetin kişilerde olduğu sistemeLiberalizm,mülkiyetin devlette olduğu sisteme komünizmderler, biraz ondan biraz bundan olanlara da karma sistemdenir’’ deyince dayanamayıp, ‘’Hocam tasnifi bu sahtekar batıdan alırsan, böyle dedemin bin yıllık medeniyetinin adı bile olmaz’demiştim.
İKTİSADİ ZİHİN DÜNYAMIZ VE MEGA PROJELERİN FİNASMANI
Kavramlar bir medeniyetin namusudur. Batılılar önce zihni kavramlarınızı iğfal ederler. Zihin dünyanızda kavramlarınızı kaybedip batının kavramlarını kullanmaya başladığınızda fikir namusunuzu kaybeder, rahmetli üstadın dediği gibi ‘’fikrin fahişesi’’ olursunuz.

Batı dünyası kendine hizmet eden insan tipini yetiştirmek için kendi ürettiği bilgiye bilimsel bir yafta yapıştırıpbu bilgiyi insanlığın zihin dünyasında sarsılmaz sorgulanmaz bir hale getirince, insanlığı da kendilerine hizmet eden mankurt haline getiriyorlar.

Bu konuda en yaygın kullandıkları bilim iktisattır. Batılı sermaye sahipleri kendi paralarıyla yazdırdıkları teorilerini burjuva toplantılarında kutsayıp popüler hale getirerek servetlerine servet katmışlardır. Vaktiyle İngilizler sermayedarlarkarşılaştırmalı üstünlükler teorisini icat ettiler. Portekizlilere dediler ki ‘’siz şarabı 1 birim maliyete, çeliği de 2 birim maliyete üretiyorsunuz. Biz de çeliği 1 birim maliyetle, şarabı da 2 birim maliyete üretiyoruz. Siz şarap üretin biz çelik üretelim. Portekizliler bir süre sonra bu namussuz bilginin kime yaradığını, İngilizlerin demir çelikten makinelerle şarap fabrikası yaptığında öğrendiler.

Yazının devamı için »»


Hakan DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/iktisadi-zihin-dunyamiz-ve-mega-projelerin-finasmani-14-4964h.html


Back To Top