20 Ocak 2018 Cumartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

 • İlhan ORAL
 • Sosyal çürüme nerede başlar
  Çağımızda büyük savaşların arka planında sistem savaşları etken rol oynamakta ve çılgınca devam etmektedir. Bütün şiddeti ile sürdürüldüğü gibi savaşlar taktik değiştirerek üstünlük kurmak için akla ziyan çalışmalar yapılıyor. Bu taktikler, kısa, orta ve uzun vade olarak planlanıp uygulanıyor. Meselelerin arka planını göremeyenler zarar ediyorlar.

  03 Ocak 2018 Çarşamba 10:18Devamını Oku →
 • İnfak ve evkaf
  İlim alanında insanlığı aydınlatan, adaleti zirveleştiren, milletleri medenileştiren, ümmeti kardeş yapan, güçlü devletler kuran ve dostuna da düşmanına da huzur sağlayan dinimize ait nice değerimiz vardır. Bunlar unutulmaya yüz tuttu ve birçoğu da unutuldu. Unutulan ya da dar çerçevelerde yapılmaya kalkışılan “infak” gibi bir ibadetimiz vardır.

  05 Aralık 2017 Salı 11:13Devamını Oku →
 • Müks ve tezyin
  Kur’an konularının hiç biri, bir diğerinden daha az önemli değildir. Hepsi önemlidir. Nice Müfessirin bile vâkıf olamadığı fark edip çözemediği nice mesele gizli kalmış çok değerli hazineler niteliğindedirler. “Müks” b~~25.32~~ ~ ~unlardan biridir. 

  19 Mayıs 2017 Cuma 11:47Devamını Oku →
 • Kur’an’ı tertîl üzere okumak
  Kur’an okuma ilkelerinden biri “tertîl”dir ve çok önemlidir. 

  15 Mayıs 2017 Pazartesi 10:04Devamını Oku →
 • Tilavet
  Tilavet, basite alınacak ya da önemsenmeyecek bir konu değildir. Gerçekten ciddi ve önemli bir konudur.

  02 Mayıs 2017 Salı 16:02Devamını Oku →
 • Kıraat
   Kur’an’ın aydınlatıcı nurunun karşısında arızı ve şirkle mülevves perdeler çeken tefrika marazı olanlar, tevhid sistemini idrak edemezler. Birlik şuuru ile Kur’an’a yaklaşmadıkları için İslamî alanlarda başarı sağlamaları mümkün değildir.

  18 Nisan 2017 Salı 11:41Devamını Oku →
 • Kur’an, ilkeleri ile okunur
  Kur’an okuma ilkelerinden öncelik ve özellikle yüsr ilkesi tüm müslümanlar tarafından uygulamaya alınmalıdır. Müminler / Müslümanlar bunun önemini ciddiyet ve sadakatle kabul etmelidirler. Bu ciddiyet ve sadakat göz ardı edildiğinde Allah Teâlâ’nın emirlerine rağmen Kur’an öğretme çabaları yetersiz ve akîm kalmaya mahkûmdur.

  10 Nisan 2017 Pazartesi 15:49Devamını Oku →
 • “Oku” amma nasıl
  İnsan okuduğunu yüzeysel olarak bakıp geçmemelidir. Hele bu okuduğu Kur’an ise ve yalnızca fonetiği için okunuyorsa burada bir arıza var demektir. Hele bir mümin okuduğu Kur’an’ın içeriği hakkında bilgi edinmeden ve aldırış etmeden okuyup geçiyorsa burada da çözünürlüğü olmayan katı gaflet yumağı kendini göstermektedir.

  01 Nisan 2017 Cumartesi 13:42Devamını Oku →
 • Oku
  Okumak, öğrenmeyi gerçekleştiren ve insanı olgunlaştıran önemli bir ögedir. Bu büyük görev bizzat Yaratan tarafından verilmiş bir talimattır.

  24 Mart 2017 Cuma 15:53Devamını Oku →