22 Eylül 2018 Cumartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

123»
 • İlhan ORAL
 • DÜŞMANA KANAN ZELİLDİR!
  Zamanımızda müslümanlar, tevhid sisteminden, onun huzur dolu atmosferinden mahrum kaldılar. Bu yüzden cehalete gösterdikleri sadakati, Kur’an’ı Kerime ve Kur’an’ın ilkelerine gösteremediler. Bunun da bedelini çok ağır ödediler ve ödemeye devam ediyorlar. İçinden çıkamadıkları müzmin bir hastalığa müptela oldular. Mukaddes değerlerini koruyamayacak kadar korku hastalığına müptelâ oldular ve etkisi altına girdiler.

  03 Eylül 2018 Pazartesi 11:28 Devamını Oku →
 • DÜŞMAN TUZAĞI VE İLÂHÎ UYARI
  NATO toplantılarına görevli olarak katılmış olan bir dostum ile sohbet ediyorduk. Bu kuruluştaki devletlerin Türkiye ile ilgili değerlendirmeleri hakkında aydınlatıcı bilgi vermesini istedim. Dostumun cevabı diplomatik tarzı ile gayet net idi. "Özellikle bu kuruluşu, çıkarları uğrunda ileri düzeyde kullanan ABD, bizi ne öldürür ne de ondurur" dedi.

  27 Ağustos 2018 Pazartesi 12:21 Devamını Oku →
 • HALİS DİNDE FAİZ YOKTUR DA…?
  İslam ümmeti; korkunç bir yol ayırımında, şuur uyuşukluğu ve itikadî bocalama psikozu halini yaşamaktadır. Şer güçler tarafından kurulmuş tuzaklarla ufku karartılmış ve hedefleri saptırılmış mecburi istikamet işaretleri ile ters istikametlere yönlendirilmiş bir halde yoluna devam etmektedir. Bunun içinde müslümanlar bunalımdan çıkamıyorlar.

  06 Ağustos 2018 Pazartesi 11:23 Devamını Oku →
 • HALİS DİNDE, FAİZ YOKTUR
  Allah Teâlâ, Kur'an'ı Kerimde iki farklı ekonomik sistem anlatır.

  30 Temmuz 2018 Pazartesi 14:02 Devamını Oku →
 • Ramazan nasıl geçiyor
  Evet, bir ramazan daha geçiyor. Mübarek ramazan ayı nûr ile gelir aydınlatır, hidayet ile takvâ ile zuhur eder huzur verir. Bereket ile yayılır canlılık kazandırır. Buna rağmen çoğu zaman ramazan hüzün ile gider. Bu sene de ramazan ayına layıkı ile değer verildiği iddia edilemez. Rabbimiz Allah Teâlâ Kur'an'ı Kerimi ramazan ayında indirdi ve nice hikmetlerle donattığını beyan buyurdu.

  04 Haziran 2018 Pazartesi 10:41 Devamını Oku →
 • Korkakların iflahı olmaz (2)
  Korku, tedavi kabul etmez hastalıktır. Korku hastalığına yakalanan, hastalığı yüzünden çaresiz kalır, ideal ve iradesini kaybeder. Korkak yatalak hasta gibidir. Ne doktor ne de ilaç ona fayda vermez. Artık hasta kendini tamamen bırakmıştır ve dünya beklentisi kalmamıştır. Gelecek arzusu, ideal duyguları çökmüş ve dindar ise ibadet yapacak gücü bile kaybolmuştur.

  26 Mayıs 2018 Cumartesi 10:19 Devamını Oku →
 • Hakikat ve siyasî manevralar
  Hakikat, her hangi bir şeyin olması gereken halidir. Demir ya da bakır, altın suyundan geçirilir. Dış görünüşüne bakanlar onu altın görürler. Fakat altının hakikati, tamamının yirmi dört ayar olanıdır. Anlaşılan her altın renginde görülen altın değildir. Nice mevkide bulunan ve makam işgal eden insan da böyledir. Öylesi insanda hakikat, hikmet ve adalet olmalıdır.

  07 Mayıs 2018 Pazartesi 15:13 Devamını Oku →
 • Kavga yapmayın, müzakere edin
  Siyasetçi, ârif, naif, vakur olmalıdır. Öfke, saldırganlık, ayırımcılık, ötekileştirme ve düşmanlık siyasetçiye yakışmaz. Siyasetçinin gürültü çıkarma hakkı da yoktur. Milletimizin birliğe, dirliğe, istikrara ve dostluğa ihtiyacı vardır. Siyasetçiyi vekil seçip kendisini temsil için meclise gönderen irade yani müvekkiller, vekillerinin kavga yapmalarını hoş görmüyor ve onaylamıyorlar. Onları oraya gönderen millet, halkın ve devletin problemlerine çözüm üretmelerini bekliyor. Çözüm üretecek kapasitesi olmayanlar çaresizdirler çığırtkandırlar.

  30 Nisan 2018 Pazartesi 12:54 Devamını Oku →
 • Egemen güçler ve entrikaları
  28 Şubat döneminden önce bir toplantıda idik. Tanınmış hocalarımızdan biri, bir saat süren bir konuşma yaptı. Konuşma, günün konusu ile ilgili değildi. Her zamanki gibi klasik bir konu işlendi. Birçoğumuzun bildiği gibi o günlerde toplumsal bir virüs hızla yayılıyordu. Yayıldıkça yayılıyor, yayıldıkça yoğun kâbusa dönüşüyordu. Bir tarafta Merhum Necmeddin Erbakan Hoca, haftalık ekonomik paketler hazırlıyor ve uygulamaya koyuyordu. Diğer tarafta “hoşaflarının yağı” kesilen iç ve dış şer güçler sinsi ve kalleşçe tuzaklar hazırlıyorlardı.

  24 Nisan 2018 Salı 11:35 Devamını Oku →
 • Saldırgan robotların oyunu
  Yüz yıllarca bizim aleyhimizde entrikalar düzenlediler. O fesat robotları hep fırsatı kolladılar. Özellikle haçlı bozuntuları, zafiyet alameti gösterdiğimizde, bizi Rumeli ve Anadolu’dan çıkarmaya kalkıştılar. Her türlü komplo taktiği ile üzerimize yürüdüler. Bizi zayıf gördükleri zaman her şeyimizi sömürerek yok etmenin planlarını uygulamaya kalkıştılar. Yenildiler, işin peşini bırakmadılar. Başka taktikler uyguladılar, yine yürüdüler.

  16 Nisan 2018 Pazartesi 12:29 Devamını Oku →
Back To Top