19 Mart 2018 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

12»
 • İlhan ORAL
 • İletişim krizi fayda sağlamaz
  İslam camiasında hizmet veren değerlerimiz çoktur. Ancak Rabbimizin Kitabı’na göre konuşmadıkları ve o istikamette hizmet vermedikleri endişesi yaygındır. Zaten bu mesele Kur’an ifadesi ile dikkat çekicidir. İslam âleminin perişan hali de bunu göstermektedir.

  12 Mart 2018 Pazartesi 12:56 Devamını Oku →
 • Allah vaadeder, kul ne yapar
  İslam eğitime, kalp eğitimi ile başlar. Kalp eğitimi yapılmayan toplum âdil düzen kuramaz, hayatını inançları çerçevesinde yaşayamaz. Kalpleri düzelmez, safları sıkıştırılamaz. “Kalpleri toplu vurmaz” Kalpleri toplu vurmayan toplum, parçalanmaya, kamplaşmaya ve zıtlaşmaya mahkûmdur, tehlikelere açıktır. Böyle bir toplumun manevi değerleri çöker, Bunlar genelde süfli meselelere ilgi duyarlar, malayaniye, eğlenceye ve şerre dalarlar. 

  26 Şubat 2018 Pazartesi 13:45 Devamını Oku →
 • İslam birliğinin dayanağı (2)
  İslam birliğinin en önemli ve en sağlam dayanağı Kur’an’dır. Bu bir teori, bir beklenti veya bir hayal değil, bizâtihi hakikattir. Asırlarca yaşanagelmiş bir realitedir. Bu davanın en net, en sade, en büyük ve en başarılı lideri Hazreti Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’dir. O, sıfırdan başlayarak, davasını en mükemmel neticeye ulaştıran müstesna önderdir.

  19 Şubat 2018 Pazartesi 15:59 Devamını Oku →
 • İslam birliği yolunun etkenleri
  Bugün dünyada İslam birliğine gönül vermiş ve hasretle bekleyen yüz milyonlarca müslüman vardır. Zaten dünyanın her yerinde bulunan müslüman kimlikli insanların fıtratında getirdikleri teslimiyet ve inandıkları ilkeler gereği İslam birliği davasına sahiptirler.

  13 Şubat 2018 Salı 13:01 Devamını Oku →
 • İslam birliği ihtiyaçtır zaruridir
  İslam Birliğini gerçekleştirmekte dünya için zaruret vardır. İslam Birliğinin kurulmasında zaruret de vardır, ihtiyaç da vardır.

  06 Şubat 2018 Salı 10:40 Devamını Oku →
 • Sosyal çürüme nerede başlar
  Çağımızda büyük savaşların arka planında sistem savaşları etken rol oynamakta ve çılgınca devam etmektedir. Bütün şiddeti ile sürdürüldüğü gibi savaşlar taktik değiştirerek üstünlük kurmak için akla ziyan çalışmalar yapılıyor. Bu taktikler, kısa, orta ve uzun vade olarak planlanıp uygulanıyor. Meselelerin arka planını göremeyenler zarar ediyorlar.

  03 Ocak 2018 Çarşamba 10:18 Devamını Oku →
 • İnfak ve evkaf
  İlim alanında insanlığı aydınlatan, adaleti zirveleştiren, milletleri medenileştiren, ümmeti kardeş yapan, güçlü devletler kuran ve dostuna da düşmanına da huzur sağlayan dinimize ait nice değerimiz vardır. Bunlar unutulmaya yüz tuttu ve birçoğu da unutuldu. Unutulan ya da dar çerçevelerde yapılmaya kalkışılan “infak” gibi bir ibadetimiz vardır.

  05 Aralık 2017 Salı 11:13 Devamını Oku →
 • Müks ve tezyin
  Kur’an konularının hiç biri, bir diğerinden daha az önemli değildir. Hepsi önemlidir. Nice Müfessirin bile vâkıf olamadığı fark edip çözemediği nice mesele gizli kalmış çok değerli hazineler niteliğindedirler. “Müks” b~~25.32~~ ~ ~unlardan biridir. 

  19 Mayıs 2017 Cuma 11:47 Devamını Oku →
 • Kur’an’ı tertîl üzere okumak
  Kur’an okuma ilkelerinden biri “tertîl”dir ve çok önemlidir. 

  15 Mayıs 2017 Pazartesi 10:04 Devamını Oku →
 • Tilavet
  Tilavet, basite alınacak ya da önemsenmeyecek bir konu değildir. Gerçekten ciddi ve önemli bir konudur.

  02 Mayıs 2017 Salı 16:02 Devamını Oku →
Back To Top