All for Joomla The Word of Web Design

İmanın bir gereği de kayıtsız şartsız bağlılıktır

Hayır! Senin Rabbin olan Allah’a yemin olsun ki onlar iman etmiş olmazlar!

1) Ta ki anlaşmazlığa düştükleri konularda Muhammed sas’i hakem tayin edecekler yani sorunlarına onun tebliğ ettiği İslam dininin sınırları içerisinde bir çözüm bulacaklar.

2) ‎Ve çıkan sonuca da tam bir teslimiyetle boyun eğecekler. Nisa suresi, 65

Allah azze ve cellenin sözlerine iman eden bir müslümanın çok çok dikkat etmesi gereken bir ayettir bu. Allah söze yemin ederek başlamışsa önemli bir durum var demektir. Bir de bu yemini kendi üzerine etmişse ortada fevkalade önemli bir durum olduğu aşikârdır.

Allah’ın dinini bazı ibadetlere hasredip kalplere, mescitlere hapsetmeye çalışanlara göklerden gelen bir reddiyedir bu. İslam; namazdan, oruçtan ibaret değildir demektir. İslam hayatınızın bütününe karışır demektir. Kafalarınıza takılan her bir meselenin çözümünü İslam dininin sınırları içerisinde çözmek zorundasınız demektir. Problemleri halletme, açıklığa kavuşturma konusunda izleyeceğiniz yol; sizin dininizi belirleyecek, iman edip etmediğinizi ortaya çıkaracak demektir. Kelime-i tevhidin, “lailahe illallah” sözünün başındaki “la” hecesinin anlamı budur. Ben Allah’ın bana gösterdiği çözümden başka bir yol kabul etmiyorum demektir. “İllallah” yani benim için ancak Allah vardır, O’nun gösterdiği yol, onun gösterdiği çözüm vardır, demektir.

Yazının devamı için »»

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir