16 Ocak 2019 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

İslam birliği ihtiyaçtır zaruridir

İslam Birliğini gerçekleştirmekte dünya için zaruret vardır. İslam Birliğinin kurulmasında zaruret de vardır, ihtiyaç da vardır.
İslam birliği ihtiyaçtır zaruridir
Rabbimiz birdir ve tek egemendir. Kur’an tek kitaptır. Ve o Kitabın mübelliği, Hazreti Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem insanlık tarihinin en yüce şahsiyeti ve en kusursuz lideridir. Sünneti Nebi çerçevesinde İslam Birliğinin kurulması şarttır. Yaşadığımız âlem birdir, Dünyamız da bir tanedir.

Dünyamızda son bir asırlık süreçte dünya toplumlarından ihtiyaç duyan kesimler çeşitli teşkilatlar kurdular. Birleşmiş Milletler Teşkilatı kuruldu. Bu teşkilat, “Dünyada devletlerarası çıkabilecek sorunları barışçıl yollarla çözecekti.” Çözümü gerçekleştirmek için Güvenlik konseyi diye bir birim oluşturdular. Güvenlik konseyine o günün mütegallibe güçleri ABD, İngiltere, Çin, Fransa ve Rusya seçildi. Bunlardan her hangi birinin delegesinin bir oyu dünya çapında oy değerinde idi. Bu haksızlık karşısında bugün ısrarla cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Dünya beşten büyüktür” deyip dünya insanın beynine kazıdığı mesele budur.    BM den sonra NATO kuruldu. Anlaşma gereği saldırıya uğrayan ülke, NATO tarafından korunacaktı. Fakat bugüne kadar “Küfür bir millettir” hükmü değiştiği görülmedi. Çünkü onlar İslam karşısında daima korkaktır, hilekârdır ve düzenbazdırlar. Kalpleri en berbattır.

Yazının devamı için »»


İlhan ORAL
http://www.mirathaber.com/islam-birligi-ihtiyactir-zaruridir-14-3171h.html


Back To Top