21 Ocak 2019 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

İslâm dışılığa yalnızca tahammül edilebilir


İslâm dışılığa onay islâm’dan çıkarır

Bir önceki yazımızda yaşadığımız laik düzende karşı çıkmamız gerekenleri yaratanı ve buyruklarını tanımayan modern yaşam, ırkçılık, faiz, zina eşcinsellik düşünce ve ifade özgürlüğünü yasaklamak vs. gibi haramlarla özetleyerek açıklamaya çalıştık. Biz karşı çıkmakla yükümlü olduklarımız  onay verirsek ne olur biliyor muyuz? Sadece günahkâr olmayız, İslam dairesinin dışına çıkmış oluruz. Neden? Çünkü Kur'an-ı Kerim'de Rabbimizin buyrukları/yasakları olan haramları  onaylamakla Rabbimize bilgisizlik, acizlik isnat etmiş oluruz. Lisan-ı hâl ile  'Sen bizim hakkımızda hayırlı olacak olanları yasakladın' demiş oluruz. Allah korusun.
İslâm dışılığa yalnızca tahammül edilebilir
İşte bunun içindir ki sevgili kardeşlerim; Hz. Peygamberimizin çerçevesini belirlediği simsiyah karanlıklar dönemi içinde bulunuyoruz. Eğer İslam'ı ciddi bir şekilde öğrenemezsek, bilinçlenemezsek, inanın izlediğimiz bir dizi, dinlediğimiz bir açık oturum bizi Müslümanken kâfirliğe düşmemize sebebiyet verebilir. Farkında olmadan İslam'la bağlarımızı koparmış, hem dünya hayatımızı, hem de ahiret hayatımızı bedbaht etmiş oluruz.

Peki, kardeşlerim, İslam dışı bir cemiyet içinde yaşıyoruz. Onaylamamamız gerekenleri onaylayan hatta savunan insanlarla birlikte biz bu hayatı yaşıyoruz. Peki, onaylayamayız da, tasvip edemeyiz de, saygı duyamayız da ne yaparız?

Tahammül Ederiz.

Asla saygı duymayız ama tahammül etmeye çalışırız. Yüce Rabbimiz İslam'ın ilk dönemi olan Mekke döneminde Kur'an'ın indirilen ilk sûrelerinde aziz Peygamberimize ve onun şahsında Müminlere yüklenen görevler tahammül anlamını içermektedir.

Bakınız Rabbimiz bütün Peygamberleri için şu ifadeyi kullanır:

Yazının devamı için »»


Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/islam-disiliga-yalnizca-tahammul-edilebilir-14-2370h.html


Back To Top