20 Ocak 2019 Pazar
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

İslâm şiddet değil adalet dinidir I


İftiralara Cevaplar I

Siyasî despotizmleri, iktisadî sömürüleri ve ahlâksızca yaşantılarını sürdürebilmek için karanlık güç odakları, failleri oldukları terör olaylarını kullanarak İslâm'ı şiddetle özdeşleştirmekle, gerçek mü'minlerin hakları ve hürriyetlerini daha da çiğneyebilmek için gerekçeler üretmeye çalışmaktadırlar. Bu tür çalışmalar çok çok eskilere dayanmaktadır. Amerikalılar tarafından geliştirilip Ortadoğu politikaları için kullanılan İŞİD bunun son örneklerinden biridir.
İslâm şiddet değil adalet dinidir I
Bu tür yıkıcı çalışmaların bizdeki ayakları da zalimdir, müfteridir. Sizlere beş bölüm halinde sunacağımız yazılarımız Doğu Perincek’in yayınladığı 2000’e Doğru Dergisinin özel olarak hazırladığı ve İslâm’ı şiddet dini olarak niteleyen sayısındaki iftiralara cevaplarımızdır. İftiralar bu gün de devam etmektedir ve cevaplarımız bu gün için de geçerliliği ve tazeliğini korumaktadır. Yakın tarihimize ve zalim müfterilere ışık tutan cevaplarımız tam yirmi sene önce dönemin Zaman Gazetesinde yayınlanmıştır.

Şiddet nedir?

İslâm düşmanlığını bir ideoloji haline getiren haftalık bir dergi, son sayılarından birini'İslâm'da Şiddet' konusuna ayırmıştı. Dergide İslâm'ın bir şiddet ve dehşet dini olduğu iddia ediliyordu. Ayetler ve hadisler verilerek ileri sürülen iddialar sayfalar boyu tekrarlanıyor, müslümanlar böyle yıkıcı-kinci bir dine mensup olmakla utanacak hale getiriliyorlardı.

Zaman olarak derginin bu yayını üzerine tanınmış din alimlerinden Ali Rıza Demircan'a müracaat ettik. Demircan Hoca, derginin iddialarını teker teker ele alarak İslâm'ın nasıl bir din olduğunu ortaya koyan bir çalışma yaptı. Ali Rıza Demircan Hoca'nın çalışmasını bugünden itibaren yayınlamaya başlıyoruz.

1987 / Zaman

Niçin Saldırıyorlar

Allah'a hamd ve Resûlü'ne selât ve selâmdan sonra... Doğu Perincek’in 2000'e Doğru Dergisi yöneticilerinin mezkur dergi ve diğer yayın organları ile sürdürdükleri kampanya bize göre merkezi güçler tarafından düzenlenen İslâm'a yönelik kültürel saldırının bir bölümünü ve açıkça olanını teşkil etmektedir.

Neden buna gerek duyuyorlar?

Yazının devamı için »»


Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/islam-siddet-degil-adalet-dinidir-i-iftiralara-cevaplar-i-14-2300h.htmlBack To Top