21 Ocak 2019 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

İslam şiddet değil adalet dinidir II


İftiralara Cevaplar 2

Milyonlarca zenci ve kızıl-deriliyi katledenlerin, ülkeleri zapt edenlerin, insanların özgürlük istemlerini çıkarları uğruna boğanların, hür ülkeleri güçleri ile tehditleri altında tutanların, milli egemenlikler için birbirlerini boğazlayanların aşağılık eylemleri ile Cihad’ı aynı zannedenler yalnızca kendilerini kandırmış, işbirlikçisi oldukları yerli ve yabancı emperyalistlere uşaklık yapmış olurlar.
İslam şiddet değil adalet dinidir II
Öldürülecek olan kimler

Doğu Perincek’in yönettiği “2000 e Doğru” dergisi Tevbe Suresi'nin 5. ayetinin anlamım sunarak, Bakara Suresi'nin 191. ve Nisa Suresi'nin 89-91. ayetlerine atıflar yaparak ayrıca Peygamberimizin "müşriklerle savaşmayla emrolundum" anlamındaki hadisini naklederek İslâm dininin nasıl şiddeti terviç ettiğini kültürel şiddetti içeren bir üslupla açıklamaya çalışıyor.

Derginin ana amacı müminleri tahrik, okuyucuları saptırmak ve İslâm muarızı kılmak olduğu içindir ki adeti olduğu üzere ilmi gerçekleri tahrif etmektedir.

Evet, müşrikler (putperestler / Allah'ın varlığı yanısıra güç odakları kabul edenler)'in öldürülmeleri Kur'an-ı Kerim'le emrolunmuştur. Peygamberimiz de mümin oluncaya kadar onlarla savaşmaya memur kılınmıştır. Ancak burada bilinmesi gereken ana husus savaşılacak ve bulundukları yerde öldürülecek müşriklerin kimler olduğu gerçeğidir.

Sözkonusu müşrikler başta Kureyş müşrikleri olmak üzere Mekke ve Medine çevresinde yerleşik olan ve bitmez tükenmez kinleri, düşmanlıkları ve tecavüzleri olan müşriklerdir.

Yazının devamı için »»


Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/islam-siddet-degil-adalet-dinidir-ii-14-2316h.htmlBack To Top