20 Ocak 2019 Pazar
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

İslam şiddet değil adalet dinidir III


İftiralara Cevaplar 3

İslâm'da savaş beşeri sultaların yıkılması, adil ve gerekli bir nizamın tesis edilmesi için meşrudur. Onun meşru olabilmesinin bir diğer ana şartı da yalnızca Allah için yapılmış olmasıdır. İftira ve iddia edildiği gibi çocukları ve kadınları köleleştirmek için savaşmaktan İslâm beridir. Bu tür zulüm savaşları vahiy nizamından yoksun emperyalist zalimlere hastır.
İslam şiddet değil adalet dinidir III
Doğu Perincek’in çıkardığı 2000 e Doğru dergisi, Tevbe Suresi'nin 111. ayetini de eleştirmektedir. İnsanlık tarihi boyunca insanlığa egemen olmak isteyen zalim güçlerle çatışan her dönemin cihad yaranı müminlerine Tevrat, İncil ve Kur'an'da Cennet va'dedilmesini de şiddet unsuru olarak görmekte ve göstermektedir.

Zalimlerle, kendi çıkarları ve uluslarının menfaatleri uğruna insanlığın başına belâ kesilenlerle, insanlar üzerinde putlaşmak isteyen tarihi ve modern müşriklerle özgürlükleri ve insanlığın mutluluğu uğruna Allah için savaş eden yiğitlere elbette Cennet va'dedilecektir.

 Cerrahi operasyonda bulunan inançlı operatör gibi neşterini habis unsurlar üzerinde kullanan ve sahabiler gibi gece namazlı ve gündüz oruçlu Allah'ın yolunun savaşçıları Cennet”e giremezse kimler girecektir?

Milletler ve sistemler, insanlığın bir kesiminin aleyhine de icraat yapmış olsalar materyalist milli kahramanlarım ebedileştirmek isterken, Kur'an'ın İlâ-i Kelimetullah yolunda insanlığın mutluluğu için hayatım ortaya koymuş mücahidleri müjdelemesinde garipsenecek ne var acaba?

Yazının devamı için »»


Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/islam-siddet-degil-adalet-dinidir-iii-iftiralara-cevaplar-3-14-2335h.htmlBack To Top