20 Ocak 2019 Pazar
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

İslam şiddet değil adalet dinidir IV


İftiralara Cevaplar 4

Allah'ın Rasûlü Hz. Muhammed'in baskınlar düzenlettiği, bu baskınlar sırasında "öldür öldür" parolasının kullanıldığı ve yüce Peygamberimizin bazı müşrikler için önce yakılmaları, daha sonra da yıkılmayıp öldürülmeleri emrini verdiği doğrudur. Ubna isimli yerleşim bölgesinin ekinlerinin ve Beni Nadir hurmalıklarının yıkılması da Hz. Peygamber'in emirleri arasındadır.
İslam şiddet değil adalet dinidir IV
Bunlar doğrudur. Yanlış olan bu doğruların yorumlanışıdır. Niçin ve nedenleri belirtilmeden yıkıcı bir amaçla aktarılmalarıdır.

İnsanların itikadi, siyasi, iktisadi, içtimai, hukuki ve ahlâkî hayatlarını düzenleyen binlerce ayet, hadis ve tarihi vak'a arasından seçilen ve artarda dizilen buyruklar ve hadislerle İslâm'ın şiddeti benimsediği ve teşvik ettiği anlatılmak istenmiştir.

Evet diğer bütün peygamberler gibi insanları insanların zulmünden kurtarmak, hayatı iman, ahlâk, fazilet ve adalet temelleri üzerinde yüceltmek için görevlendirilmiş ve işkencelerin her türlüsüne maruz bırakılmış yüce Peygamberimiz mezkur düzenlemeleri yapmış, gerekli emirleri vermiştir.

Hayatında bir defa olsun şahsı için intikam almamış, değil insanların, hayvanların hukuku üzerinde bile titremiş ve bütün hayatıı bir merhamet şelâlesi altında çağlatmıştır.

Peygamberimiz ruhları diriltirken "öldürünüz", hayatı düzenlerken "yakınız", emirlerini vermiştir.

Çünkü haklarında emir verilenler azılı putperestlerdir. Acımasız zalimlerdir. Savunmasız müminleri işkence ile öldürmüş katillerdir. Zulümlerinde berdevam olacaklarını açıkça belirten kan dökücülerdir.

Mantıkları körelmiş, kalpleri katılaşmış, öğüt dinlemez ve hak tanımaz olmuş bu insan görünümlü varlıklara karşı onların tecavüzlerini durduracak sert tedbirleri almaktan başka ne yapılabilirdi?

İslâm devleti ve onun peygamberi Devlet Başkanı Hz. Muhammed masum insanları koruyacak, zalimleri cezalandıracak etkin tedbirleri almayacak da ne yapacaktı?

Yazının devamı için »»


Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/islam-siddet-degil-adalet-dinidir-iv-iftiralara-cevaplar-4-14-2344h.htmlBack To Top