17 Ocak 2019 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

İsrail’i kim durduracak

MÜSİAD bünyesinde faaliyet gösteren UTESAV’ın Hayat Yayın Gurubu ile birlikte tertiplediği Araştırmacı Yazar Mehmet Ali Bulut’un konuşmacı olarak katıldığı “İsrail’i Kim Durduracak?” isimli konferansa katıldık. Tartışmalı geçen toplantıda Gazeteci Yazar Mustafa Özcan Bey’de vardı.
İsrail’i kim durduracak
Mehmet Ali Bulut Bey İsrail kaynaklarına, Tevrat’a, Peygamberimizin sahih hadislerine ve Kuran ayetlerine dayalı olarak İsrail’in yıkılmasının mukadder olduğunu, yıkacak gücün de kuzeyden gelen bir kavim eliyle olacağını teolojik kaynaklara dayanarak ispat etmeye çalıştı. Bu konudaki bilgisi de övülmeye layıktı.

İsrail’in yıkılacağına, zulümle, fesatla abad olunamayacağına akıl ve mantık sahibi herkes inanmaktadır. Hatta bilge hahamlarında bu yıkımın mukadder olduğunu bildiklerini, İsrail’de Kuran ve Hadis üzerine çalışan İsrail’in sonuna kafa yoran (eskatoloji) çok bilgili ilmi ekiplerin olduğu ifade edildi. Anlatımın buraya kadar olan kısmına itiraz eden olmadı. Evet, İsrail yıkılacaktır. Bu yıkım kendi eskatolojilerine göre 76-78 yıl arasında bir sürede gerçekleşecektir. İsrail’in kuruluşu 1948 olduğuna göre bu yıkım; 1948+76=2024-26 arası olacaktır.

İsrail’in yıkımı nasıl olacaktır? Bir genel savaş mı yaşanacaktır? Kıyametler savaşı mı çıkacaktır? ABD Eski Başkanlarından Jimmy Carter planında öngörüldüğü gibi Yahudi Devletini tasfiye ederek, halkı gemilerle başka yerlere mi taşıyacaktır, bunu bilemiyoruz.

Yazının devamı için »»


Suat GÜN
http://www.mirathaber.com/israili-kim-durduracak-14-4115h.html


Back To Top