21 Ocak 2019 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

İstanbul Üniversitesinde Girişimcilik Konferansı

İstanbul Üniversitesi'nde girişimcilik ve pazarlama seminerlerinin verildiği Marketing 6.17 zirvesi gerçekleştirildi.
İstanbul Üniversitesinde Girişimcilik Konferansı
Program akışı şöyleydi: 

1. oturuma Digiturk’ten Banu Çelikkaya ile başladık. “Doğru ürünü yanlış kişiye göstermeyin.” “Yeni dünya Big Data’nın olduğu dünya” -Banu Çelikkaya                  

Dijital iletişim danışmanı, eğitimci, proje insanı Hakan Akben moral alkışlarımızla 1. oturuma devam ediyor. “Bir takımda çalışıyorsam tek parlayan ben olmamamlıyım.” “Kariyerde hızlı yükselişin sonu uçurum.” Cümleleri ile cesaretli ve bir o kadar istekli kariyerini dinledik. 

2. oturumda SAP Mena pazarlama direktörü Erdem Aksakal’ın yaşı 80’i aşmış halasının kocasına ait bilgisiyarsız facebook olarak adlandırdığı balkonunu gezdik. Teknolojinin hayattaki değişikliğinin “anlamını” tartışarak panelimize başladık. “Bırakalım makineleşen makineler olsun, biz insanlaşalım.” -Erdem Aksakal

Bizimle aynı jenerasyon olduğunu söyleyen Huawei Orta Asya ve Kafkasya Bölgesi Pazarlama Direktörü Cem Sezer kullanıcıya doğru mesaj ile hitap etmenin önemini vurgulayan doğru mesajlarını dinleyicilere aktardı.

Dijital dönüşüm Deloitte Partneri Hakan Göl geçmişten gelecek tahminlerini ve şimdi var olanları karşılaştırdı. Geleceği tahmin etmek çok zor… Arttırılmış gerçeklik olan konumuzda hayatımızda inovatif olarak var olacak robotları tanıdık.

3. oturum olan nöromarketingi üniversitemiz hocalarından Doç. Dr. Haluk Zülfikar açılış konuşmasıyla başlattı.

Üsküdar Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan homoekonomikus-homopsikolojikus kavramlarının ardından 25. kare gibi zihin kontrol yöntemlerinin iktisat ile ilişkisini açıkladı.

Karar ve satın alma davranış sinirbilimi: Nöropazarlama

Beyninizin içine bakarsanız aslında burda olmamalısınız: yeme,içme,üreme,gezme… Ama beynin üst kısmı diyor ki: Otur iki dakika dinle şu adamları” -Prof. Dr. Sinan Canan 

Açık Beyin kurucusu Prof. Dr. Sinan Çetin: “Bir akşam önce 11-12 gibi bir sucuklu yumurta reklamı gördüyseniz o gün markette sucuklu yumurtayı almak zorundasınız. Beynin yeşil ve kırmızı kısmı uyarıldı bi kere!”

Ön beyni eğitme: “Dur Düşün Yap -DDY-”  -Prof.Dr. Nevzat Tarhan

Youth Holding kurucusu Emrah Kaya’dan: Gençlik Gelecek Girişim” “Gerçekten faydalı elektrikli Teslalar ile sokakları donatsak bile onların yakıtı için ithal doğalgaz kullanıyoruz. İşte bu yüzden girişimci olmalıyız.”

İlk kez birlilte akademik alanda sunum yapan Neytiv kurucusu Volkan Kırtok ve Listelist kurucusu Ahmet Kırtok kariyer öykülerini bizimle paylaştı.

Pazarlama zirvemizdeki tüm konuşmacılara sertifikaları teslim edildi, hepsine teşekkürlerimizi sunarız.


http://marketing6.iugirisim.com/marketing6-17-etkinligi-canli-bloglama/
http://www.mirathaber.com/istanbul-universitesinde-girisimcilik-konferansi-38-2667h.html


Back To Top