19 Eylül 2018 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

İstanbul'u yönetecek kişi 1

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasının ardından onun yerine gelecek kişi kim olmalıdır?
İstanbul'u yönetecek kişi 1
Kuşkusuz bu iktidar partisinin yöneticileri tarafından belirlenecektir. Ama zamanımızdaki bir belediye başkanının gereken özelliklerini de bu fırsatla sıralayabiliriz.

İstanbul'un başına gelecek bir Belediye Reisi adayının şu özellikleri öncelikle ele alınmalıdır:

Güvenilirliği

Bir belediye başkanının özellikle de İstanbul gibi orta büyüklükte bir Avrupa ülkesinin milyarlarca dolarlık bütçesi, 18 milyon nüfusu ve 7 bin yıllık tarihini devir alan kişi küçük bir zihin sarsıntısı ve ego patlamasına girme tehlikesi altındadır. Türkiye'nin beşte iki ekonomisini doğrudan veya dolaylı üreten kent adamın başını döndürür.

Yeni reis mülayim, sakin, denenmiş, gizli planlar yapmayacak, şeytanlar tarafından kolayca ayartılmayacak, İstanbul Dukalığınıyeniden kurmayacak, Ankara'ya kafa tutmayacak biri olmalıdır. Kriz anlarında tam güvenilebilecek derecede önceden bilinen güçlü kişilikli biri olmalıdır. Dalan’ın yaptığı gibi garanti olan parlak geleceğini taltiflere güvenip harcamamalıdır. Beklenmedik anlarda tuhaf mesajlarla memleketin başına yeni bir cephe açmamalıdır.

Yakın geçmişteki bazı parti içi hiziplerin, odakların, gruplaşmaların, enteresan konumlanmaların içine girmemiş biri olmalıdır.

Terör bağlantısızlığı

Türkiye'nin başındaki en büyük tehlike FETÖ'dür. Yeni gelecek kişinin, ticaret yapmak dışında bu hainlerle hiç bir bağlantısının olmaması gerekir. Hukuk müşahhastır ama bugünkü şartlarda, emniyet için eş, kardeş, çocuk, baba, anne, damat, torun, amca, dayı, FETÖ'cü olmamalıdır. Geçmişte FETÖ'yü organizasyonunda, üniversitesinde, jüri olduğu sınavda, ihalede, terfide, işe alımda kayırmamış olması gerekmektedir. FETÖ okullarında eğitim almamış, FETÖ yurtlarından meydana çıkmamış olması lazımdır. Kripto olma ihtimali milyonda bir değil sıfır olmalıdır. Hala FETÖ bağlantılı kişilerle selamlaşması, hukukumuz var demesi de kabul edilemez.

Türkiye'nin başındaki ikinci tehlike de PKK'dır. Reis adayının PKK'ya sempatik durmamış, onun meclis kolu olan HDP'ye güvenmemiş, Kürt şovenizmine yakın insanları kayırmamış, onların hesabına çalışmamış, tersine PKK zihniyetiyle sürekli mücadele etmiş biri olmalıdır.

Türkiye'nin başındaki üçüncü tehlike de din adı altında cinnet geçirmiş aşırılıktır, Daeşonun vücutlaşmış halidir. İstanbul'un başına bunlara yakınlık duyan, bunları kendisinden gören, bunların söylemlerine yakın kesimleri el üstünde tutan biri gelemez.

Yazının devamı için »»


Faik Emre ÖZDEMİR
http://www.mirathaber.com/istanbulu-yonetecek-kisi-1-14-1922h.html


Back To Top