11 Aralık 2018 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

İyi Parti’ye cevap “Nobel ödülünü millet verecek”

İyi Parti ekonomi kurmayı Merkez Bankası eski başkanı Durmuş Yılmaz "Ülkemizin genelinde ve ekonominin özelinde yapılması gereken şey, bu topluma sürekli olarak söylem ve eylemle güven telkin etmektir. Eğer biz bunu yapmazsak, başımıza daha büyük dertler gelebilir" diyor.
İyi Parti’ye cevap “Nobel ödülünü millet verecek”
Merkez Bankası başkanlığı yapan Durmuş Yılmaz, örtülü bir şekilde şunu itiraf ediyor; mevcut faizci borçlanma sistemi sadece güvene dayalı olarak ayakta duruyor. Halkı psikolojik olarak, faizci sistemin üretmiş olduğu ekonomik hastalıklara aldırmadan, halka sürekli her şey iyi gidiyor demelisiniz. Aksi taktirde sistem çöker.

Yani başka bir ifadeyle milleti narkozlayacaksınız. Faiz düzeneğine itiraz eden ve değişim için kararlı olan Cumhurbaşkanımız ile milletin birlikte hareket etmesini engelleyip, faizcilerin döviz –faiz tahterevallisi gibi sürekli kazanmasını sağlayacaksınız.

Küresel finans faiz düzeneğini Türkiye’de sürdürebilmek için döviz üzerinden elinden geleni yapıyor. Ancak buna seçim sonrası değişime yönelik sinyallerini veren, imanını ortaya koyan, kesinlikle bu sömürünün bitirilmesi gerektiğine inanan, bu minvalde çıkışları ile bunları besleyen ve adımlar atmaya çalışan bir lider var.

Durmuş Yılmaz ” Sayın Cumhurbaşkanı, bilinen kuram ve kuralların dışında( faizci borca dayalı para sisteminin ana işleyişini destekleyici politikaları kast ediyor) popülist yaklaşımlarla, bir takım söylemler yaparak, önümüzdeki seçimleri almaya mı hedefliyorlar?” diye soruyor.

Yazının devamı için »»


Yunus EKŞİ
http://www.mirathaber.com/iyi-partiye-cevap-nobel-odulunu-millet-verecek-3-4251h.html


Back To Top