19 Eylül 2018 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Kadir Topbaş’ın istifasının gerçek nedeni neydi?


İrfanî bir yaklaşım

Vurulan Kurbağa Denizaltını Dibe Çeker mi?

Uzun yıllar önceydi. Okuduğum fakat yazarını hatırlayamadığm tiyatro eserinde beni en fazla etkileyen bölüm şöyleydi:
Kadir Topbaş’ın istifasının gerçek nedeni neydi?
Denizaltı dibe doğru batar. Dışarıda kurtarma çalışmaları devam ederken içeride yaklaşan ölümün sıcak nefesi ruhsal bunalımları/teslimiyetleri artırmakta. Tam bu sırada neferlerden biri kumandana doğru yönelerek “Bizi denizin dibine doğru çeken nedir biliyor musunuz komutanım” der ve cevabını kendisi şöylece verir:

- Köyümüzde evimizin yakınında büyükçe su birikintisi vardı. O birikintide vakvaklayan bir kurbağayı tüfeğimle vurdum. Kurbağa geride kan izleri bırakarak batmaya başladı. Batan o kurbağa yok mu komutanım, bizi dibe o kurbağa çekti.

Bir Kurbağa bir denizaltıyı dibe çeker mi? Önemli olan bizim değerlenmemiz değil. O neferin gerçek sebebe veya sebeplere yaklaştıran değerlendirmesiydi.

Süleymaniye Camii İmam-Hatipliği Görevinden Alınışım

1980 ihtilalinden sonra dönemin Diyanet İşleri Başkanlığı yöneticileri zalimce bir tasarrufla beni Süleymaniye Camii imam hatipliği görevinden aldı. Görünür sebeb onların zulüm tasarrufuydu.

Ama ben gerçek sebep olarak Kurucu Meclis üyeliği için İstanbul valiliğine üyelik müracaatımı gördüm. Hizmet edebilmek amacıyla da olsa Ben görevden ayrılmayı göze alınca manen ilişiğim kesildi. Bazı zalimler de zahiri sebebi oluşturdu.

Yazının devamı için »»


Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/kadir-topbasin-istifasinin-gercek-nedeni-neydi-irfani-bir-yaklasim-7-2039h.html


Back To Top