16 Ocak 2019 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Kâfirlere öykünüp müslümanlara sövenler

"2016 yılında, George Washington Üniversitesinde, Pakistanlı müslüman bir profesör, iki yardımcısıyla birlikte uluslararası bir araştırma yaparak Kur’an’dan ahlakî kurallar çıkardılar. Bu kurallar;
Kâfirlere öykünüp müslümanlara sövenler
Adalet,
Sözünde sebat,
İftira etmemek,
Yalan söylememek,
Vaadinden dönmemek,
Liyakat ve ehliyet… vb.


Yukardan aşağıya Kur’anî ilkeleri böyle çıkardılar. Tüm dünya ülkeleri üzerinde, resmi ve gayri resmi rakamlardan hareketle bir araştırma yaptılar. Tüm dünyada Kur’an’ın ahlak ilkelerine uygun davranan devletleri belirlemek için bir puanlama yaptılar ve bu puanlamaya göre de sıraya dizdiler. Birinci sırada İrlanda, ikinci sırada Yeni Zelanda, Üçüncü sırada Finlandiya, dördüncü İsveç, arkasından Norveç ve Danimarka, Kanada olmak üzere devam edip gidiyor. Malezya 39 uncu sırada. Türkiye ise 103 üncü sırada yerini alıyor.”

Yukarda tırnak içinde verdiğimiz sözler;…bizden görülen bir insana ait. Bu kişi Kur’an ahlakı bakımından gâvurları birinci sıralarda, müslüman ülkeleri son sıralarda gösteren, masa başı araştırmasına kendini o kadar kaptırmış ki, kâfirleri ilk sırada zikrederken o meşhur yılışık üslubuyla, ağzını yayarak yüzündeki gülücükleri ve son sıralarda müslüman ülkeleri sayarken de takındığı alaylı ve küçümseyici tavrını görmenizi isterdim.

Yazının devamı için »»


Musab SEYİTHAN
http://www.mirathaber.com/kafirlere-oykunup-muslumanlara-sovenler-14-4419h.html


Back To Top