21 Ocak 2019 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Kara cuma mı? Vah müslüman kardeşim vaah

Hak ile batılın savaşı, şeytanın kibir ve gururu ile başlamış, tarihi bir mücadeleye sahiptir. Bu mücadele, ilk peygamberden son peygambere kadar devam etmiş, kıyamete kadar da devam edecektir. Çünkü bu savaş, iki devlet veya iki aşiret, yahutta iki aile arasında yapılan bir menkul veya gayr-ı menkul savaşı değildir. Bu savaş, topla tüfekle yapılan bir kavga da değildir.
Kara cuma mı? Vah müslüman kardeşim vaah
Bir tek Allah’a iman eden müminler, manen kardeş oldukları halde, fiziki olarak kardeşlik haklarını tesis edemedikleri için, aralarında yapay sınırlar bulunmakta, maalesef, birbirlerine de sahip çıkmamaktadırlar. Bundan dolayı da dünyanın her köşesinde bir mümin topluluğu zulüm altında ezilmektedir.

Fiziki olarak ezilmeyenler de, basit menfaatler sebep yapılarak maneviyatlarına yapılan saldırıyı hoş karşılamakta, bundan dolayı da manevi değerlerini kaybetmekle karşı karşıya bırakılmaktadırlar. İsrafta sınır tanımayan ve tam bir tüketim toplumu haline gelen müminler, dinine sürülen kara lekeyi pembe gözlükle seyretmekte, bunun altında sunulan basit menfaata da hücum etmektedirler. İşte Kara Cuma adı altında yapılan tenzilatlı satışlar, bundan başka bir şey değildir.

Biz hiçbir dine ve onun peygamberine saygısızlık edemeyiz. Çünkü elçilik bakımından, hiçbir peygamberi diğerinden ayırmadan iman ederiz. Küçük bir hatıramı anlatmak istiyorum.

Yüksek okul son sınıfta iken, dinler tarihi hocası bana, kiliseleri inceleyerek, bir makale yazmamı istemişti. Kiliseyi incelerken, papazla biraz samimi olduk. Bir gün ordan buradan konuşurken, “Sizin dininiz taraflı davranıyor” dedi. Niçin dedim. Müslümanlar, ehli kitap bir kadınla evlenebiliyor, ama Müslüman bir kadın ehl-i kitap erkekle evlenemiyor bu ayrımcılık değil midir dedi. Bu soruya basit bir cevap vereyim mi? dedim. buyur dedi.

Yazının devamı için »»


Emekli Müftü Ali KARA
http://www.mirathaber.com/kara-cuma-mi-vah-musluman-kardesim-vaah-14-2440h.html


Back To Top