19 Eylül 2018 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Katar'da İngiliz oyunu

Associated Press haber ajansının haberine göre, BAE üst düzey emniyet yetkilisi Dahi Kalfan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Eğer Dünya Kupası Katar'dan çıkarsa, Katar'la kriz sona erer" dedi. Kalfan'ın bu açıklamasıyla Katar'ı boykot eden ülkelerden bir yetkili ilk kez, krizin sona ermesiyle 2022'de Katar'da düzenlenecek Dünya Kupası turnuvasını ilişkilendirmiş oldu.
Katar'da İngiliz oyunuİngiltere uzun süredir BBC'de çıkan haberler ve yetkilileri vasıtasıyla 2022 Dünya Kupası'nın Katar'dan alınması ve kendisine verilmesi için kampanya yürütmekteydi.

Bu nedenle BBC üzerinden Katar'ın 2022 futbol dünya şampiyonasını rüşvet ile elde ettiği, Katar'daki stanyumda çalılan yabancı işçilerin köle gibi ağır şartlarda çalıştığı, Katar'ın siyasi sorunları olduğu, hava çok sıcak olacak gibi mesnetsiz iddialardı.

Yazının sonunda İngiliz devlet yayın kanalı, çocuk tecavüzleriyle ünlü BBC'nin Katar konusundaki kampanya haberlerini listeliyoruz.

Müslüman ilim adamlarına kucak açıp onlara güvenli bir liman sağlayan Katar'ın Türkiye'ye finansal yatırım yapması da Batı'yı rahatsız etmişti. Katar üzerine Suudi Arabistan vasıtasıyla yüklendiklerinde Türkiye'nin desteğiyle Katar ayakta kalabilmişti.

Katar'a karşı istekleri yerine gelmeyince ve Türkiye'yle bağları devam edince hiç olmazsa durumu kurtarmak için son bir pazarlığa oturabilirler. Amerika açısından önemi olmayan bu turnuvanın alınıp İngiltere'ye verilmesi  bu ülkeyi fazlasıyla tatmin edebilecek.

İngiltere'nin dünyada ilk kez prestijli bir turnuvanın bir Müslüman ülkede düzenlenmesi konusundaki olumsuz tutumunun nedeni, Müslüman dünyanın kendine olan özgüvenini artırması tehlikesidir.


İngilizler ve Batı, Müslümanlar üzerinde maddi olarak çok zayıf ama esasta zihinsel bir tahakküm kurmuşlardır. Müslümanları ümitsiz, çaresiz hissetirip kendilerine hayran yapmaktadırlar. Onların, Batı'daki en prestijli organizasyonu rahatlıkla ve daha iyi şekilde yapmaları sonucu kendilerine güvenlerinin gelmesi, trilyon dolarlık zarar anlamına gelmektedir.

Türkiye çok yaklaşmışken Avrupa ülkeleri topluca Japonya'ya destek vererek Olimpiyatların İstanbul'da yapılmasını engellemişti. Şu ana kadar da - faydaları ve zararları bir yana - 25 Olimpiyat ve 20 Dünya kupasından hiçbiri dünyadaki ülkelerin dörtte birini ve dünya nüfusunun da dörttte birini oluşturan Müslümanlara verilmemiştir.

BBC'nin son üç yıldaki Dünya Kupası Katar'dan alınsın yönelimli yanlı haberleri:

http://www.bbc.com/sport/football/33401602

http://www.bbc.co.uk/programmes/p03nw1vq

http://www.bbc.co.uk/programmes/p02rbvv0

http://www.bbc.com/news/av/world-middle-east-35932671/amnesty-forced-labour-at-qatar-world-cup-stadium

http://www.bbc.com/sport/football/41522970

http://www.bbc.com/news/magazine-31608062

http://www.bbc.com/news/uk-38689250

http://www.bbc.com/weather/features/31605227 (silinmiş yalan haber)

http://www.bbc.com/sport/football/27652481 (silinmiş yalan haber)

http://www.bbc.com/news/av/world-middle-east-27749179/sponsor-sony-urges-qatar-world-cup-probe (silinmiş yalan haber)

Faik Emre ÖZDEMİR
http://www.mirathaber.com/katarda-ingiliz-oyunu-1-2049h.html


Back To Top