17 Ocak 2019 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Kavga yapmayın, müzakere edin

Siyasetçi, ârif, naif, vakur olmalıdır. Öfke, saldırganlık, ayırımcılık, ötekileştirme ve düşmanlık siyasetçiye yakışmaz. Siyasetçinin gürültü çıkarma hakkı da yoktur. Milletimizin birliğe, dirliğe, istikrara ve dostluğa ihtiyacı vardır. Siyasetçiyi vekil seçip kendisini temsil için meclise gönderen irade yani müvekkiller, vekillerinin kavga yapmalarını hoş görmüyor ve onaylamıyorlar. Onları oraya gönderen millet, halkın ve devletin problemlerine çözüm üretmelerini bekliyor. Çözüm üretecek kapasitesi olmayanlar çaresizdirler çığırtkandırlar.
Kavga yapmayın, müzakere edin
Çaresiz, yeteneksiz, bilgisiz, yüreksiz ve medeniyetsiz olanlar, kavga yaparlar. Kavgadan medet umar ve kavga yapmayı görev sayarlar. Tafra atıp kavga yapanların, bir yerlere mesaj vermeye kalkışmaları en azından doğru değil, çiğliktir, hamlıktır ve bir nevi düşmanlıktır. Suçlayarak kavga çıkarmak kimseye artı değer kazandırmamıştır kazandırmaz da. Kavgacı kendini hırpalar, hafif meşrepliğini sergiler. Yarardan çok zarara sebep olur.

Kavgacı zihniyetin, erdemini anlata anlata bitiremediği demokrasi her halde onlara hazımsızlığı ve çiğliği emrediyor. Olsa olsa bu yaptıkları, seviyesiz bir eylem ve millete karşı bir saygısızlıktır. Demokrasinin önemini vurgulayarak savunanların, demokrasi sayesinde seçilip, kavgadan başka bir şey beceremedikleri halde aldıkları yüksek düzeyde maaş ve ek gelirler, devlete yük ve millete ihanettir. On bir milyon emekli mağdurun hakkını gasptır. Ahlakî değerlere saldırıdır. Mecliste yalnızca oy kullanma memuru olarak el kaldırmak ve kendilerince artı değer olarak kavga çıkarmak akıllı insanın işi değildir. Özellikle ülkemizde kavgadan başka yapılacak çok iş vardır. Öncelikle yapacakları önemli hizmetler vardır.

Yazının devamı için »»


İlhan ORAL
http://www.mirathaber.com/kavga-yapmayin-muzakere-edin-14-4021h.html


Back To Top