21 Kasım 2018 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Kedicikler “meşru” bir şekilde dans ediyor öyle mi?

Adnan Oktar'ın programında yer alan ve'Kedicikler' olarak bilinen kadınlar da, Erbaş'a "Tertemiz ortamlarda meşru şekilde dans eden Müslümanlardan rahatsız olma" dedi.
Kedicikler “meşru” bir şekilde dans ediyor öyle mi?Adnan Oktar deyince Kedicikler, Kedicikler deyince de Adnan Oktar akla geliyor. Kedicikler raksları ile biliniyordu. Meğer açıklayacak görüşleri de varmış. Aşağıdaki cümle onların:

Tertemiz ortamlarda meşru şekilde dans eden Müslümanlardan rahatsız olma.”

Mûsiki ve raks eşliğinde bakışları cinselliğe odaklaştıran Kedicikler…

Vücutlarında mahrem nokta kabul etmeyen ar damarları çatlamış Kedicikler,

a. Kedicikler tertemiz ortamlarda dans ediyorlarmış. Kısmen doğru… Dans ettikleri mekânlarda görülür maddî bir pislik yok. Üstelik kafa gözlerine hoş gelen güzellikler de var. Allah’ın bedenler üzerindeki egemenliğini yansıtan örtü yasasını tanımazların yoğun olduğu ortamların tertemiz olduğunu nasıl kabul edebiliriz?

b. Kedicikler bir de meşru şekilde dans ediyorlarmış. Meşru şekilde…

Meşru sözcüğü ile Şerîat kelimesi aynı kökten gelir. Meşru Şerîat’e uygun demektir. Yasal olan da denebilir.

Malum İslâm Şerîati olduğu gibi Yahûdî Şerîati de var.

Acaba Kedicikler meşru derken Yahudi Şeriati’ni mi kastettiler? Malum üstadları Yahudi hahamlarla iç içe. Hahamlardan bilgi edinmiş olabilirler.

Ama yok, bildiğim kadarıyla İslâm’dan sapma olan muharref Yahudiliğin Şerîati’nde bile tesettür var. [1]

Kedicikle meşru derken İslâm Şerîati’ni mi ifade etmek istediler diyeceğim ama İslâm Şerîati’inde örtü emrinin varlığını bilmeyen yok gibidir.[2] Bilmeyen varsa linkini verdiğimiz makalemizden öğrenebilir. Ne var ki bilenler çok da, Kedicikler gibi fiilen kabul etmeyenler vardır.

Kedicikler herhalde meşru derken yürürlükteki yasal laik düzeni kasd etmiş olacaklar. Böyle ise bir diyeceğimiz yok. Çünkü laik düzenin helâli ve haramı yoktur.

c. İslâm’n emirleri ve yasaklarından herhangi birini çiğneyenler gibi Kedicikler de İslâm’ın örtü emrini filen ihlal etmiş olmakla günahkârdırlar. Tövbe kapıları herkes gibi onlara da açıktır. Ama Tesettür emrini inkâr ederlerse Cehennem’e açılan Kâfirlik yoluna girmiş olurlar.

-----
[1] Talmud:"Şayet kadın kocasıyla temiz olmayarak ilişkiye girer, söz verip onu yerine getirmez,başı açık dışarı çıkar ve caddede dolaşırsa, caddelerde ip örer veya herhangi bir yabancı erkekle konuşursa bu gibi hallerde kocası ona mehrini vermeksizin onu boşayabilir” ( Ketubot 72 a-b)

"Erkekler bazen (ibadet esanasında) başlarını örterler, çoğu zaman örtmezler. Kadınlar ise her zaman başlarını örterler. Çocuklar hiçbir zaman örtmezler." (Nedarim 30b).
[2] http://www.alirizademircan.net/ortunmeyi-emreden-ayetler-5-254h.html

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/kedicikler-mesru-bir-sekilde-dans-ediyor-oyle-mi-7-3203h.html


Back To Top