16 Ocak 2019 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

 • Kemal ÖZTÜRK
 • Bana Takipçi Sayını Söyle
  Mantar gibi çoğalan bir sosyal medya ajansı, bir belediyeye proje teklifinde bulunur. Proje, Türkiye’nin en ünlü sosyal medya fenomenleri ile belediye başkanını bir araya getirmek, belediye çalışmalarını bu fenomenler aracılığı ile tanıtmaktır. Yüzbinlerce takipçisi olan fenomenlere bu buluşma için ayrı ayrı ücretler ödenir.

  11 Ocak 2019 Cuma 12:52 Devamını Oku →
 • Kaybolan Ev
  Benim bir evim var, içinde iki erkek, üç kadın var. Bilin bakalım kim?” Elektrikler kesildiğinde, tüm aile fertlerinin en çok oynadığı oyundu. Mahallemizdeki evleri sorardık. Ev ev tanırdık hepsini ve içinde yaşayanları.Önce mahalle kayboldu. Şimdi ev kayboluyor. Hayatın merkezi olan evimizden bahsediyorum.

  04 Ocak 2019 Cuma 14:48 Devamını Oku →
 • Yeni kölelik düzeni
  Birleşmiş Milletler’in son toplantısında Trump değil de, Obama ya da Clinton bu konuşmayı yapmış olsaydı, bugün dünya çalkalanıyor olacaktı. 11 Eylül saldırısından sonra Bush’un “Yeni dünya düzeni” diye ilan ettiği sistemin etkilerini görecektik kamuoyunda.

  28 Eylül 2018 Cuma 14:04 Devamını Oku →
 • Bize yabancı bir kuşak mı geliyor? Değişen sosyolojiyi anlamak
  Hızlı ve köklü bir değişimin ortasında olduğumuz için tam olarak nereye doğru evirildiğimizi, dolayısı ile sosyolojinin nasıl değiştiğini kavramakta zorlanıyoruz.

  26 Eylül 2018 Çarşamba 11:06 Devamını Oku →
 • Yeni Amerika’ya karşı yeni dünya düzeni
  Amerika'nın Başkan ve Başkan Yardımcısı ile kendini sembolize eden yeni bir kimliği var. Bu kimlik, geleneksel ABD devlet politikasını etkisi altına alırken; yöntemleri, tutumları, ittifakları ve dünya düzenine müdahale biçimiyle, yeni bir tarza büründü. O nedenle 'Yeni Amerika' demek çok yanlış olmayacaktır. Detayı kavrandıkça daha net anlaşılacak.

  16 Ağustos 2018 Perşembe 16:44 Devamını Oku →
 • R4BIA… Doğuşu, anlamı ve etkisi
  Yine bir Ramazan gecesiydi. 5 Ağustos 2013. Kahire’de Rabiatül Adaviyye meydanında, bir milyondan fazla insan darbeyi protesto gösterisi düzenliyordu. Firavunlar döneminden bu yana, Mısır halkı ilk kez kendi iradeleriyle bir lider seçmiş, bir yıl geçmeden, askeri bir darbeyle Mursi’yi tutuklamışlardı.

  08 Haziran 2017 Perşembe 12:17 Devamını Oku →
Back To Top