18 Kasım 2018 Pazar
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

 • Kemal ÖZTÜRK
 • Yeni kölelik düzeni
  Birleşmiş Milletler’in son toplantısında Trump değil de, Obama ya da Clinton bu konuşmayı yapmış olsaydı, bugün dünya çalkalanıyor olacaktı. 11 Eylül saldırısından sonra Bush’un “Yeni dünya düzeni” diye ilan ettiği sistemin etkilerini görecektik kamuoyunda.

  28 Eylül 2018 Cuma 14:04 Devamını Oku →
 • Bize yabancı bir kuşak mı geliyor? Değişen sosyolojiyi anlamak
  Hızlı ve köklü bir değişimin ortasında olduğumuz için tam olarak nereye doğru evirildiğimizi, dolayısı ile sosyolojinin nasıl değiştiğini kavramakta zorlanıyoruz.

  26 Eylül 2018 Çarşamba 11:06 Devamını Oku →
 • Yeni Amerika’ya karşı yeni dünya düzeni
  Amerika'nın Başkan ve Başkan Yardımcısı ile kendini sembolize eden yeni bir kimliği var. Bu kimlik, geleneksel ABD devlet politikasını etkisi altına alırken; yöntemleri, tutumları, ittifakları ve dünya düzenine müdahale biçimiyle, yeni bir tarza büründü. O nedenle 'Yeni Amerika' demek çok yanlış olmayacaktır. Detayı kavrandıkça daha net anlaşılacak.

  16 Ağustos 2018 Perşembe 16:44 Devamını Oku →
 • R4BIA… Doğuşu, anlamı ve etkisi
  Yine bir Ramazan gecesiydi. 5 Ağustos 2013. Kahire’de Rabiatül Adaviyye meydanında, bir milyondan fazla insan darbeyi protesto gösterisi düzenliyordu. Firavunlar döneminden bu yana, Mısır halkı ilk kez kendi iradeleriyle bir lider seçmiş, bir yıl geçmeden, askeri bir darbeyle Mursi’yi tutuklamışlardı.

  08 Haziran 2017 Perşembe 12:17 Devamını Oku →
Back To Top