20 Kasım 2018 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Kenevir Türkiye’nin kalkınmasında güçlü silahıdır

Kenevir insanlık tarihinin en çok kullanılan bitkilerinden biridir. Bir dönüm kenevirden, 4 dönüm ağaca eş kağıt çıkıyor. Bir ağaç 15-50 yıl arası yetişirken, kenevir 4 ayda yetişiyor.Kenevir 8 kez kağıda dönüştürülebilirken, ağaç üç kere kağıda dönüştürülebiliyor.
Kenevir Türkiye’nin kalkınmasında güçlü silahıdır
Yaz bitkisi olup dönüşümlü ziraata uygundur. Dünyanın her yerinde kolaylıkla yetişir. Az suya ihtiyaç duyar ve tarımsal koruma için ilaçlara ihtiyacı yoktur. Kenevir dayanıklıdır, tekstil ürünleri kenevir ile üretilmesi yaygınlaşsa, çok ciddi bir ekonomik katkı sağlar.

 Kenevirin kullanıldığı sektörler ilaç yapımında, kağıt yapımında, yakıt yapımında, kumaş yapımında, otomotiv sektöründe, petrol ve petro kimyanın kullanıldığı her alanda alternatif olup, kozmetik ve sabun yapımında, aids ve kanser tedavisinde, kemoterapi ve radyasyon etkisini azaltmada, kalp, sara, astım, mide, uykusuzluk, psikolojik gibi omurga rahatsızlıkları gibi 250 hastalıkta kullanılan kenevirin, etken maddesi olan THC sentetiği gerçeğinin yarısı kadar iyileştirebiliyor. Bilinç altı temizliği için de tek yöntem olduğunu ileri süren bazı doktorlarda vardır. Bataklık kurutmada kenevir çok etkilidir. Çok yüksek miktarda oksijen üretir.

Bir dönümlük kenevir 25 dönümlük orman kadar oksijen üretir. Kanvas kelimesi kenevir ürünlerinin adıdır. İlk kot pantolon kenevirden yapılmıştır. Sicim, ip, halt, çuval, çanta halı, torba, döşeme, ayakkabı şapka yapımına dahi kullanıldığında dayanıklı ve idealdir. Protein değeri çok yüksek. İçindeki iki yağ asidi doğa hiç bir yerde yok.

Kolesterol dostu, omega3, omega6, omega9 yağlarını taşıyor. Hayvan beslemekte ideal bir besin. Onunla beslenen hayvanların hormon takviyesi engellenir. Ama ne hazındır ki hormonlarla dolu besinlerin reklamlarını yapmak serbest, ama kenevir pantolonunun reklamını yapmak yasak. Kimyasal olan yasal, doğal olan yasaktır.Yararlı olan hapiste, zararlı olan özgür ve serbest.

Yazının devamı için »»


Yunus EKŞİ
http://www.mirathaber.com/kenevir-turkiyenin-kalkinmasinda-guclu-silahidir-3-3708h.html


Back To Top