16 Ocak 2019 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

“Kininizle geberin!!!”

Avrupa ülkeleri, son yıllarda Türkiye düşmanlığını iyice tırmandırdı. Geçtiğimiz aylarda Hollanda ve Fransa, seçim çalışmalarında Türkiye’yi hedefe koydu. Hollanda, aileden sorumlu bayan bakanımızı ülkesinde konuşturmadı, hatta Türk konsolosluğuna bile girmesine müsaade etmedi. Etrafındaki Türk vatandaşlarına köpeklerini saldı. Bakan da bu barbarlık karşısında Hollanda’yı terketmek zorunda kaldı.
“Kininizle geberin!!!”
Fransa’da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de oy kullanmadan bir gün önce, finale kalıp seçime girecek olan iki rakip aday Marine Le Pen ve Macron, yaptıkları televizyon programında Türkiye aleyhtarlığını iç politikalarına malzeme olarak kullandılar. Hatta Macron, “Ben cumhurbaşkanı olursam, Fransa’yı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Putin’e karşı koruyacağım” diyerek kinini kusmuştu. 

Geçtiğimiz yıl küresel terörist Amerika’ya başkan seçilen Trump, seçim propagandaları süresince ırkçı ve ötekileştirici söylemleri arasında, Müslümanları ülkeye almayacaklarını ve onlara müsamahakâr olmayacaklarını söyledi durdu. Koltuğa oturduğunun hemen akabinde, Amerika’ya Müslüman girişini yasakladı. Ne var ki, mahkeme bu kararı durdurdu.

Almanya’da 24 Eylül 2017 tarihinde yapılacak olan Federal meclis seçimleri dolayısıyla da, zaten var olan Türkiye düşmanlığı tavan yaptı. Geçtiğimiz günlerde muhafazakâr Hıristiyan demokrat bir parti olduklarını söyleyen Angela Merkel ile sosyal demokrat olarak bilinen Martin Schulz, televizyonda kozlarını paylaştılar. Ne kozdu ama!!! Halledilmesi gereken iç sorunları ile ilgili çözüm önerileri sunacaklarına, görünüşte dünya görüşleri birbirine zıt iki parti lideri, Türkiye ve Erdoğan aleyhtarlığında ittifak halinde idi. Merkel, “Ben hiçbir zaman Türkiye’nin Avrupa Birliğine girmesini istemedim” derken sosyal demokrat lider Schulz da “Ben başbakan olursam, Türkiye’yi Avrupa Birliğine aldırmayacağım” dedi. Taa da alırsanız…

Yazının devamı için »»


Musab SEYİTHAN
http://www.mirathaber.com/kininizle-geberin-14-1715h.html


Back To Top