17 Ocak 2019 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Kudüs'e yönelik ikinci büyük işgal

Amerika, israil'in emel ve menfaatlerine hizmet etmeye devam ediyor. Beynelmilel sermaye, yine Yahudi'nin akıl dışı ve ırkçı ideallerini gerçekleştirmeye çalışıyor. Kudüs, müslümanların eline geçtikten sonra  uzun yıllar İslami kültür ve anlayış çerçevesinde bir hayat sürdü. Taşı-toprağı, içindeki eserleri İslam tarihinden ve medeniyetinden izler taşımaya devam etti. İslamın peygamberlerinin önemli bir bölümünün kabirleri Filistin'in Kudüs bölgesi içinde bulunuyor. Büyük ilim ve gönül adamları, Kudüs'e yönelmiş ve orada mekan tutmuşlar. Mescid'i Aksa bölgesi, İslam tarihinden ve kültüründen yüzlerce ize sahip.
Kudüs'e yönelik ikinci büyük işgal
Bütün bunlara rağmen, İdeolojik- milliyetçi İsrail devleti, kendi uydurduğu hikayeler ile Filistin ve Kudüs'ü  tamamen kontrolü altına almaya çalışıyor. Halbuki, şu anda devlet merkezi ve başşehir olarak düşünülen eski Kudüs, tamamen müslüman bir nüfus ve kültürle yoğrulmuş bir halde. İslam devletleri; Emevi, Abbasi ve Osmanlı'nın bu şehri İslamlaştırması, uzun tarihi dönemler sonucu oldu.

Asırlar sonra, önce Hristiyanlar bu iddiayı gündeme getirdiler. Fakat, Kudüs'ü alamadılar. İsrail asırlık "vadedilmiş topraklar" adıyla, kendisinden başka kimsenin inanmadığı bir hayal ile Filistin ve özellikle Kudüs'ü 1040'larda İngilizlerin yardımı ve desteği ile ele geçirdi. Bununla da yetinmedi, Müslüman Filistinler'e her türlü eziyeti, aşağılamayı ve modern esirliği reva gördü.  Yıllardan beri Kudüs, fanatik Yahudilerin işgali altında. İsrail, bununla kalmadı, Müslümanların evlerini, topraklarını ellerinden binbir baskı, hile ve korkutma ile almaya devam ediyor.

Yazının devamı için »»


Eymen FAİK
http://www.mirathaber.com/kuduse-yonelik-ikinci-buyuk-isgal-7-2549h.html


Back To Top