22 Ocak 2019 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

 • Prof. Dr. Mehmet MAKSUDOĞLU
 • İngilizce Kur’an Harfleriyle Yazılmalıdır
  'Bu da nereden çıktı?' demeden önce, lütfen biraz düşününüz: İngilizce, bütün milletlerarası yazışmalarda, muâmelelerde kullanılmıyor mu? Anadili İngilizce olmayan milletler, okullarında, ilk yabancı dil olarak İngilizce'yi öğretmeğe çalışmıyorlar mı? İnternet vâsıtasıyla haberleşmelerde bu dilin alfabesi kullanılmıyor mu? Demek ki, fikirlerin ifâde vâsıtası olmasının ötesinde, bu dil, bütün insanlığın 'ortak' kullanım âleti hâline gelmiş durumdadır. O hâlde, bu dil, yalnız İngilizleri, Amerikalıları değil, bütün milletleri ilgilendiriyor; bu dilin doğru dürüst yazılması, bu dille yazılanın 'doğru' okunması, okuyan, düşünen insanların hemen hepsi için çok önemli.

  19 Ocak 2019 Cumartesi 10:27 Devamını Oku →
 • Modern Bâzı İlâhiyatçılar
  Sâdece bulunduğumuz coğrafyanın değil, Dünyâ’nın bugünkü durumunu belirleyen olayların göbeğinde Türkiye vardır. Dünyâ’daki olayların en mühimi, İslâmı temsîl eden Osmanlı ile, Hristiyanlık temsîlcisi Avrupa (Amerika onun kültürel uzantısı ve politik ürünüdür) arasında yüzyıllar süren mücadeledir.

  18 Ocak 2019 Cuma 10:29 Devamını Oku →
 • Şişede Durduğu Gibi Durmuyor Kitapta Yazıldığı Gibi Kalmıyor
  Yaygın sözdür: “içki, şişede durduğu gibi durmaz” derler. Şişede sâkin sâkin duran alkollü içki, içildiğinden kısa zaman sonra, içeni, ayık iken yapmayacağı eylemleri yapmağa sevkediyor, etkisi şaşırtıcı oluyor. 

  16 Ocak 2019 Çarşamba 10:56 Devamını Oku →
 • Yabancı Dil Çılgınlığı
  İnsanın anadilinden başka bir dil, hattâ diller öğrenmesi, çok güzel, faydalı, takdîr edilecek, imrenilecek bir iştir. Yalnız, kişi, önce kendi dilini iyi bilmelidir; insan hangi dili konuşuyorsa, hangi kültür içinde yoğrulmuşsa, artık o dilin, o kültürün bir parçası hâline gelmektedir. Türkiye’mizde yabancı dil öğrenimi, öğretimi konusuna gelince, işin iyi anlaşılması için, nasıl ve nereden hareketle bu duruma geldiğimize bakmak gerekir. 

  14 Ocak 2019 Pazartesi 11:26 Devamını Oku →
Back To Top