21 Kasım 2018 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Milletin menfaatine olan, seçim yatırımı olarak değerlendirilemez

Başbakan Bin Ali Yıldırım, yaklaşık 300 milyarlık bir yapılanma ile devlet ile vatandaş arasında oluşmuş borç ilişkisinin yeniden yapılandırılarak, seçimler sonrası yeni siyasi yönetim biçimi olan Başkanlık sistemine hazırlar mahiyetinde açıklama yaptı.
Milletin menfaatine olan, seçim yatırımı olarak değerlendirilemez
Yeniden Yapılandırma diyebileceğimiz; maliyeyle işi olan, gümrükte sorunu olan, sigortaya borçlu olan vatandaşların borç ilişkisi ile; devlet kurumları ile sorunlu konuların vergi ve prim borçları yeniden yapılandırılacak. Trafik cezası borçları yeniden yapılandırılacak. 

 Sayın Başbakanın “vatandaşlarla el sıkışacağız”tanımlaması ile atılan bu adım 31 Mart 2018 tarihi başlangıcı olarak kabul edilip, vatandaş borcunun 36 ay taksitle veya peşin olarak ödeyebilecek. Halkın devlete olan yaklaşık 13 milyar TL motorlu taşıtlar vergisi, 3.4 milyar trafik cezaları dahil yeniden yapılandırma kapsamına alınarak halkla devletin el sıkışmasının gerçek bir örneğini teşkil edecek.

Bu süreç bize Ak Parti’nin “sessiz yığınların sesi” sloganı ile iktidara geliş günlerini hatırlattı. Önü tıkanmış bir siyasetin yeniden yapılanma süreci ile dış ilişkilerde; emir alan bir Türkiye değil, kazan kazan ilişkisi ile dünya siyasetinde ağırlığını koyan bir Türkiye oldu.

Yazının devamı için »»


Yunus EKŞİ
http://www.mirathaber.com/milletin-menfaatine-olan-secim-yatirimi-olarak-degerlendirilemez-14-4068h.html


Back To Top