20 Kasım 2018 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Milli Savunma Bakanı Canikli: Fransa askeri adım atarsa meşruiyeti olmayan bir adım olur

Milli Savunma Bakanı Canikli, "Fransa, Suriye'nin kuzeyine askeri varlık bulundurma gibi bir adım atarsa, bu meşru olmayan, uluslararası hukuk açısından meşruiyeti olmayan bir adım olur ve işgal olur aslında."
Milli Savunma Bakanı Canikli: Fransa askeri adım atarsa meşruiyeti olmayan bir adım olur
Canikli, DEAŞ ile mücadelede Türkiye hariç diğer tüm ülkelerin vekalet kullandığını, vekaletle DEAŞ'la mücadele yürüttüklerini vurgulayarak, "DEAŞ'la göğüs göğüse mücadele eden tek silahlı kuvvetleri Türk Silahlı Kuvvetleridir. Doğrudan kendi askeriyle, kendi varlığıyla DEAŞ'la Suriye'de bu mücadeleyi yürüten sadece Türk Silahlı Kuvvetleridir." ifadelerini kullandı.

Suriye'nin kuzeyinde bu anlamda herhangi bir DEAŞ tehdidinin şu anda olmadığını aktaran Canikli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunu Amerika, Sayın Trump da açık bir şekilde söylüyor. Dolayısıyla Suriye'de bulunmanın meşruiyet kaynağı olan DEAŞ yoksa o zaman hangi yetkiyle, hangi meşru gerekçeyle orada bulunacaksınız, oraya kuvvet kaydıracaksınız? Tabi bunun izah edilmesi mümkün değil. Söylediğimiz gibi gayrimeşru, uluslararası hukuka aykırı bir adım olur Fransa açısından."


AA
http://www.mirathaber.com/milli-savunma-bakani-canikli-fransa-askeri-adim-atarsa-mesruiyeti-olmayan-bir-adim-olur-38-3694h.html


Back To Top