19 Ocak 2019 Cumartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Muhalefetin ittifakı “Merkez bankası bağımsız olmalı”

Milletimiz bilmiyor olabilir. Devletimizin karar organlarında bulunan yöneticilerimiz bilmiyor olabilir. Milletimizle ve devletimizle iktisadi savaşı sürdüren kurulu para kredi sistemi olup; sistem hiç bir şekilde sizin iktisadi bağımsızlığınızla nefes almanıza müsaade etmez.
Muhalefetin ittifakı “Merkez bankası bağımsız olmalı”
Şirketlerimizi borçlandırır. Devletinizi borçlandırır. Dışa bağımlı hale getirir. Bugün bütün ticari ilişkilerimize sirayet etmiştir. Sadece size çalışma ve faiz ödeme imkanı verir. Yani siz, evlatlarınızı vatanımızın uğrunda şehit verirken, vatanın kaynaklarını bu kurulu düzen sömürüyor.

Bunu güçlü uluslararası şirketlerle yaparken, onların önünü açan onların okuyup üflediği ekopolitik programların icra edilmesidir. Kale içerisine girmeden içerideki sözde iş adamları ile ortaklıklar kurarak, onların bağımlılıklarını iş ilişkileri içinde arttırarak sürdürmektedirler. Onların üzerinden bütün üretim faktörlerini kontrol ederler. Yeni açtıkları bankalarıyla da bunları besleyip büyütmektedirler.

Şimdi verilen krediler ödenemez hale geldi. Borçların yapılandırılmasıyla ilgili Ülker, Doğuş derken Telkom da sıraya girdi. Elbette bununla sınırlı kalmayacaktır. Mevcut sistem, içerisine çökene kadar bu devam edecek. Bu sistem devam ettiği sürece, halkımız ise daimi olarak ücretli ve modern bir köle statüsünü sürdürecek.

Yazının devamı için »»


Yunus EKŞİ
http://www.mirathaber.com/muhalefetin-ittifaki-merkez-bankasi-bagimsiz-olmali-3-4374h.html


Back To Top