13 Aralık 2018 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Muharrem İnce’den inciler...

Siyasette algı operasyonu planlayıcıları, algı ayarları ile oynarken kitlelere vermek istedikleri mesaj; kitlelerin görmek istedikleri şeyler üzerinden kurgulanır. Bunun temel nedeni, kendinden kabul etme, kendisi gibi olduğunu algılama süreci ile sezgisel ve duygusal bir bağın temelleri atılarak, sempati oluşturup hedefe ulaşma sürecidir.
Muharrem İnce’den inciler...
Bu bir malın satılması için, paketin algıya hitap edecek şekilde dizayn edilerek pazarlanması gibidir. Burada önemli olan hedef kitleye malınızı satabilmenizdir. Malın niteliksiz ve kalitesiz olması bu kabul ettirme, sahiplenme ve satın aldırma operasyonu ile mükemmel bir şekilde kamufle edilebilir.

Siyasette de bu böyledir. Ancak özü sözü bir bir olan, yaşantısı ile ifadeleri çelişmeyen, kılıktan kılığa girmeye gerek duymayan lider adayları başarılı olabilir.

Malum, Cumhurbaşkanlığı seçimine gidiyoruz. CHP'nin adayı Sayın Muharrem İnce, kendisinden daha önce hiç görülmemiş pozlar vererek, halka vermek istenilen algı ile hedeflenen seçilebilme arzusunu, görsellik manasında en üst perdeden kullanıyor.

Bir bakıyorsunuz sekiz köşeli bir köylü şapkası takarak oy istiyor. Bir bakıyorsunuz, yeni satın alınmış bir bisiklet getirilerek; halka hitap edeceği açık hava konuşma kürsüsünün çevresinde kontrolünü zor sağladığı bir bisiklete biniyor. Çünkü Avrupa'da bazı ülkelerin Başbakanları, bisiklete biniyor öyle işe gidiyormuş.

Sayın Muharrem İnce'de, Cumhurbaşkanı olunca bende bisiklet kullanacağım, makam araçlarını kullanmayacağım mesajını vermek istiyor.

Yazının devamı için »»


Yunus EKŞİ
http://www.mirathaber.com/muharrem-inceden-inciler-14-4275h.html


Back To Top