21 Kasım 2018 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Murat Ülker’i savunmak haram eleştiriyi meşru kılmaz

Amacım Ülker Değil Faiz Politikalarıdır

Elli yıldan beri Müslüman camianın başarı sembolü görerek mânen desteklediğim Ülker gurubunun 6.5 milyar dolar faizli borca girdiğini, borçlarını ödeyemeyeceği için bankalardan borçlarının yeniden yapılandırılmasını talep ettiğini bu defa da Murat Bey’in dilinden Vahab Munyar’ın kalemiyle öğrendiğimde derin bir üzüntü ve öfkeyle ama gerçeklerden sapmadan bir yazı kaleme aldım.
Murat Ülker’i savunmak haram eleştiriyi meşru kılmaz
Düzelmezlerse Murat Ülker ve Benzerleri Daha da Beter Olsun/Olacak” başlıklı bu yazıda Ülker ailesini böylesi azim faizli bir borca girerek bizleri yaraladığını İslâmî bir duyarlılıkla dile getirdim. Bu arada üyelerinin pek çoğu faiz batağına gömülmüş Müsiad’ı ve izlediği faizli borç politikasından ötürü Hükümetimizi de yerdim. Yazıdan anlaşılacağı üzere benim derdim Ülker ailesi değil, izlenen faiz politikalarıydı. Allah’ın ve Peygamberinin savaş açtığı dolayısıyla Müslümanların da savaş açması gereken sömürücü zalim faiz düzenine isyanımı dile getirmekti.

Bir Talebemin Zulüm İçeren Suçlamaları

Bu yazımın yayınlandığı günün akşamında bilgili ve bilinçli bir ailenin çocuğu olan İmam Hatipli kökenli ve Murat Ülker’le dost olacak kadar sosyal ve ekonomik konumunu geliştirmiş talebem F.S. dan bir mail aldım. Aynen yayınlıyorum sonra da tahlil edeceğim:

“Muhterem Ali Rıza hocam

Sizi yıllardan bu yana tanır ve hürmet ederim. Ayrıca İmam Hatip lisesinde öğrenci iken sizden ders de okudum yani hocamsınız.

Bugün, kardeşlerim sevgili kıymetli dostum Murat Ülker Bey ile ilgili yazmış olduğunuz yazıyı gösterdiler. Çok üzüldüm.

Yazının devamı için »»


Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/murat-ulkeri-savunmak-haram-elestiriyi-mesru-kilmaz-14-4024h.html


Back To Top