22 Ekim 2018 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

12345678»
 • Musab SEYİTHAN
 • KADINLARIN MESCİDE GİTME HAKLARI GASBEDİLEMEZ
  Kitlelerin ortak inançlarını pratize ettikleri mekânlar, tarihî seyir içinde hep olagelmiştir. Yahudilerin havrası, Hristiyanların kilisesi ve Müslümanların da camisi ve mescitleri, ortak inançların paylaşıldığı yerlerdir.

  22 Ekim 2018 Pazartesi 10:11 Devamını Oku →
 • ALLAH'A DUA EDERKEN, PROTOKOL UYGULANIR MI?
  Bütün Peygamberlerin verdiği mücadelenin adı “Tevhid Mücadelesi”dir. Yani İlah olarak Allah inancını kalplere kazımaktır. Yaratan, öldüren, rızık veren, gökten yağmur indiren, yerden nebat bitiren, yedi kat semanın, arzın ve Arş’ın Rabbinin Allah olduğu konusunda, tarihi süreç içerisinde pek problem olmamıştır.

  17 Ekim 2018 Çarşamba 09:42 Devamını Oku →
 • ÇÖZÜMÜN BİR PARÇASI OLABİLMEK
  Günümüzün toplumu karmaşık bir toplum, problemleri de çetrefildir. Ferdin ve ferdiyetçiliğin öne çıkarıldığı günümüzde, ego’nun ve egoizmin hâkimiyeti kaçınılmaz olmaktadır. 

  08 Ekim 2018 Pazartesi 11:58 Devamını Oku →
 • EVLİLİKLERDE MONOTONLAŞMA
  Hayatta hiçbir duygu ve yaşam tarzı, ilk günkü verdiği hazzı ve tadı sürekli vermemektedir. Zaman içerisinde duygular ve ilişkiler eskiyor veya zayıflıyor.

  02 Ekim 2018 Salı 08:16 Devamını Oku →
 • ESKİ TÜRKİYE ÖZLEMCİSİ EĞİTİMCİLERE
  Eğitimci; sevgi, şefkat ve merhamet abidesi olmalıdır. Bir bitkinin yetişip gelişmesi, çiçek açması; güneş, hava, su, gübre gibi elemanlara bağlı olduğu gibi, çocuk ruhunun da gelişip çiçek açması, anne, baba ve öğretmenin vereceği sevgi, güven ve samimiyete bağlıdır. 

  27 Eylül 2018 Perşembe 08:19 Devamını Oku →
 • “BİZE KURAN YETER” DİYENLERİN KOMPLEKSİ
  Âlimlerimizin ezici çoğunluğu, İslamî hüküm çıkarmada dört ana kaynakta ittifak etmiştir. Bunlar; Kitap, Sünnet, İcmâ ve Kıyas-ı Fukahâdır. Tartışmasız tek kaynak da Kitap’tır yani Kur’an… Sünnet’in, icma’nın ve Kıyas’ın da, Kur’an’a ters düşmemesi lazımdır.

  19 Eylül 2018 Çarşamba 09:36 Devamını Oku →
 • DÖVİZ FIRSATÇISI AÇGÖZLÜ ESNAF, SÜRÜYE DALMIŞ İKİ AÇ KURT GİBİDİR
  Ehli küfür, hiçbir zaman Müslümanların onmasını, dünya sahnesinde “Ben de varım” demesini istemez. Siyasî, ekonomik, askerî, teknolojik ve toplumsal gelişmesini hazmedemez. Onların ruh dünyalarını Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de şöyle ifade eder:“Size bir iyilik dokununca üzülürler, size bir kötülük isabet ettiğinde ise buna sevinirler.” (Âl-i İmran:3/120)

  10 Eylül 2018 Pazartesi 10:51 Devamını Oku →
 • KEMALİZMLE BİRLERİNİ KAZANALIM DERKEN, DOSTLARI KÜSTÜRMEKTEYİZ
  Kemalizm, CHP’nin 1931 yılı itibariyle şekillendirdiği bir ideolojidir. 1935 yılı programında “Kamalizm” olarak değiştirilmiştir. Bunun nedeni ise, o yıllarda dilde yapılan değişikliklerle “Öz Türkçe’ye dönüş” operasyonudur. Yani Mustafa Kemal'in, Arapça olan “Kemal” adının, öz Türkçe “Kale” anlamına gelen “Kamal” ile değiştirilmesinden ileri geliyordu.

  06 Eylül 2018 Perşembe 10:49 Devamını Oku →
 • AYRILMIŞ EŞLER, ÇOCUKLARININ CEHENNEMİ OLMASINLAR
  Bugünlerde TV kanalları, bir kız çocuğu çığlığının gök kubbeyi titrettiği bir aile dramını ekranlara taşımakta. Bağcılarda yaşanan bu olayda, ayrılmış bir karı-kocanın kız çocuğu, mahkeme kararı gereği velayeti anneye verilmiş ve belli günlerde de babasının yanında kalmasına hükmedilmiş.

  31 Ağustos 2018 Cuma 10:44 Devamını Oku →
 • CENÂBET BİR TOPLUM MU OLDUK?
  Son günlerde sosyal medyada, Kanal7 tarafından yaptırılan ve “Guslün farzı kaçtır” sorusunun yöneltildiği bir röportaj videosu dolaştı durdu. Seyredenlerin hatırlayacağı gibi, katılımcılar içerisinde her yaş grubundan kişiler olmasına rağmen, genç ve orta yaşlılar ağırlıkta idi.

  27 Ağustos 2018 Pazartesi 11:47 Devamını Oku →
Back To Top