17 Ağustos 2018 Cuma
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

1234567»
 • Musab SEYİTHAN
 • TÜRKİYE’DE HANEFÎ MEZHEBİ TEHDİT ALTINDA MI?
  İmam-Hatip lisesinden ilk göz ağrısı öğrencilerimden olan Eğitimci-Araştırmacı yazar Rıza Bozdağ, 03.08.2018 tarihli yazısının bir yerinde şunları gündeme taşımış: “Hanefî mezhebi, İslâm mezhepleri arasında Ehl-i re'y olarak bilinen âlimlerin önderlik ettiği bir mezheptir.

  07 Ağustos 2018 Salı 12:19 Devamını Oku →
 • TATİL ANLAYIŞIMIZ VE KESİNTİSİZ EĞİTİM
  Tatil, çalışmaya belli bir süre ara verme anlamına gelir. Arapçada “boş kalmak, işlevsiz olmak”manalarını ifade eder. Hâlbuki bir Müslüman’ın boş kaldığı, ibadet ve amelden uzak olduğu bir zaman dilimi söz konusu değildir. Senenin her günü, 24 saatin tümü kullukla geçirilmelidir. Cenâb-ı Hakk’ın kâinatta koymuş olduğu düzen ve işleyişte bu manada bir tatile yer verilmemiştir. Zira kâinatta en ufak bir tekleme ve duraksama, tüm dengeleri altüst eder. Vücudumuzdaki organlarda bile bunu müşahede edebiliriz. Mesela kalp, tatil yapayım, biraz durayım dese halimiz ne olur?  Mevta oluruz. Dolayısıyla “işlevsiz kalma” anlamında tatil yaptığımızda da hayatımızı mevtalaştırırız.

  25 Temmuz 2018 Çarşamba 11:01 Devamını Oku →
 • ALLAH’A VE RASÛLÜNE KULAK VERENLER ALDATILAMAZLAR
  Rabbimiz, Kur’an’da; has kullarının/Allah’a karşı sorumluluğunu hakkıyla yerine getiren takva sahibi kullarının özelliklerinden bahsederken“Kendilerine Rablerinin ayetleri hatırlatıldığı zaman, onlara karşı sağır ve kör davranmazlar” (Furkan:25/73)buyurmaktadır.Mü’minlik iddiasında bulunan bir kişinin, davranış ve düşüncesindeki bir yanlışı düzeltmek için, Allah’ın bir ayetini ya da Kur’an’ın ete kemiğe bürünmüş şekli olan Peygamberimizin bir hadisini hatırlattığımız zaman, itiraz etmeden ona kulak vermesi gerekir. Çünkü Müslümanlık, bir iddia değil, onun gereğine inanma ve yaşamadır. Allah ve Rasûlü’nün çağrısına kulak vermektir.

  24 Temmuz 2018 Salı 14:22 Devamını Oku →
 • Adnan Oktar Olayından Sonra Yine Cemaatler Gündemde
  Devlet, cemaat veya başka bir kurumsal isimle yapılanmış bir yapıya operasyon yapıp, suç örgütü olarak tespit ettikten sonra, cemaatsel yapılanmaya karşı olanlar, atağa geçip; “Bütün cemaat ve tarikatların kökü kazınmalıdır” diyerek sosyal paylaşımlar yapıyor ve televizyonlarda esip gürlüyorlar

  17 Temmuz 2018 Salı 09:53 Devamını Oku →
 • İDAM CEZASI TARTIŞMASI ÜZERİNE
  Son günlerde Leyla ve Eylül yavrularımızın kaçırılıp hunharca katledilmesi üzerine meydanlar ısındı ve sosyal medyada “İDAM İSTERİZ”cilerin sesi yükselmeye başladı. Bunlardan bir kısmı samimi talepler iken, bir kısmı da yeni bir gezi provokasyonuna teşne kılmak ve “Tayyip istifa” naralarıyla Cumhurbaşkanı aleyhine kamuoyu oluşturmaktı.

  10 Temmuz 2018 Salı 10:36 Devamını Oku →
 • DİN ÜZERİNDEN GEÇİNENLER
  Her türlü istismar kötüdür, çirkindir. Ama dini istismar ederek onun üzerinden geçinmek ve kendi ideolojimize alet etmek ise daha âdi ve daha alçakça bir iştir.Onu alet ederek taraftar devşirmek ve insanları yanlış yola kanalize etmek, haysiyet ve şeref yoksunluğudur, zelilliktir, kepazeliktir.

  02 Temmuz 2018 Pazartesi 13:40 Devamını Oku →
 • SEÇİMİN SONUÇLARI VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
  Sandıklar kapanır kapanmaz CHP’nin adayı Muharrem İnce soluğu YSK’nın önünde aldı. Kendince aba altından değnek göstermiş oluyordu. Sayın Muharrem İnce! Zatınız Cumhurbaşkanlığı gibi en ciddi bir makama adaydır. YSK'nın önüne geçip "Her ne olursa olsun bu seçimi kazanacağız" derken, seni bu denli kesin konuşturan neydi? Pensilvanya'daki büyük şeytan, rüyasında görüp de sana mı bildirmişti Cumhurbaşkanı olacağını? "Gökten gelen karara" inanmazsın ama bir meczup sapığın sözü sana çok ciddi gelebilir.

  25 Haziran 2018 Pazartesi 14:08 Devamını Oku →
 • Bayramlarımızı neden “bayram” gibi kutlamıyoruz?
  Değişim, her şeyin kaderinde vardır. Onun için “Değişmek, değişmeyen tek şeydir” denmiştir. Başta eşya da dâhil olmak üzere, hiçbir şey olduğu gibi kalmamaktadır. İslam’ın da değişmeyen sabitleri vardır ki, buna “Makâsıdu’ş Şeria” denir. Bir de bu maksatların gerçekleşmesini sağlayan vesileler vardır ki onlar zamanın değişmesi ile değişir. Ona da “Vesâilü’ş Şeria” denir.

  15 Haziran 2018 Cuma 08:31 Devamını Oku →
 • Ramazan mektebinde, yeterince merhamet eğitimi alabildik mi?
  "Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem ateşinden kurtuluş" ayı olan Ramazan ayının son günlerini yaşıyoruz. Ramazan mektebinde nefsimizi bir aylık manevi eğitime tabi tuttuk. Bu yüce mektebin müfredatına gönül vererek geçmiş on bir ayın muhasebesini yapanlar, gelecek on bir aya bedenen ve ruhen hazırlanan ve böylece İslam Dininin hayat kanunlarını yaşama aşkıyla şarj olan mü'minler, Rasulullah'ın ifadesiyle "analarından doğdukları gün gibi saf ve günahsız olarak" Yüce Mevlâ'mızdan inşallah "rıza" diploması alacaklardır.

  12 Haziran 2018 Salı 10:32 Devamını Oku →
 • Kâfirlere öykünüp müslümanlara sövenler
  "2016 yılında, George Washington Üniversitesinde, Pakistanlı müslüman bir profesör, iki yardımcısıyla birlikte uluslararası bir araştırma yaparak Kur’an’dan ahlakî kurallar çıkardılar. Bu kurallar;

  07 Haziran 2018 Perşembe 11:28 Devamını Oku →
Back To Top