11 Aralık 2018 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

123456789»
 • Musab SEYİTHAN
 • NEMELAZIMCILIK, TATLISU MÜSLÜMANLARININ PİŞKİNLİĞİDİR
  Bir Müslüman, sadece Allah’ın Dinine karşı gelmemekle ve “Beni başkası ilgilendirmez, ben kendime bakarım, peygamber miyim de ümmet kurtarayım” diyerek pasif kalmakla kurtulamaz. Aksine bir Müslüman, fazileti hâkim kılmak ve fenalığı ortadan kaldırmak için bütün gücünü bizzat ortaya koymalıdır. Yoksa “Ben emirleri yapıyorum, yasaklardan kaçıyorum. Bunları ihlal edenler de beni ilgilendirmez” diyen nemelazımcı bir Müslüman, sorumluluktan kurtulamaz.

  11 Aralık 2018 Salı 13:13 Devamını Oku →
 • NEMELAZIMCILIK BİR VİRÜSTÜR, RESETLENMESİ GEREKİR
  İnsanlar, tabiatları gereği her zaman irşada, öğüt ve nasihate muhtaçtır.  Dün nasıl insanlık, Peygamberlere muhtaç idiyse, bugün de Peygamber varisleri âlimlere ve davetçilere muhtaçtır. Ferdin sadece kendini düzeltmesi ve nefsiyle meşgul olması yeterli değildir. Kişi aynı zamanda toplumun ıslahı/düzeltilmesi ile de sorumludur. Çünkü fert, toplumun etkisindedir. Bu etkiyi göz önünde bulundurarak insan, içinde yaşadığı toplumun inançları doğrultusunda yaşamaya gayret gösterecektir. Diğer taraftan Müslümanın yaşadığı toplum, İslamî bir toplum olmadıkça yani mü'minin İslamî kurallara uymasını kolaylaştıracak bir yapı bulunmadıkça tam anlamıyla Müslümanca yaşamak mümkün olamayacaktır. Bu konuda Yüce Allah, şöyle buyurur: “O Mü’minler ki, eğer kendilerine yeryüzünde iktidar verirsek namazı dosdoğru kılarlar, zekâtı verirler, iyiliği emreder ve kötülükten nehyederler.”  (Hac:22/41)

  09 Aralık 2018 Pazar 13:16 Devamını Oku →
 • KUR’AN’IN İŞARET ETTİĞİ “İDEAL İNSAN” PROFİLİ
  Hayat kitabımız Kur’an-ı Kerim, genel olarak mü’min erkek ve kadınların vasıflarını; “Namazlarında huşu içinde olanlar, boş ve faydasız şeylerden yüz çevirenler, zekât vazifelerini yerine getirenler, iffetlerini koruyanlar, emanet ve ahitlerine riayet edenler, iyiliği emredip kötülükten alıkoyanlar…” olarak sayar. (Bak: Müminûn:23/2-9;Tevbe:9/71)  

  04 Aralık 2018 Salı 12:36 Devamını Oku →
 • SAYIN CUMHURBAŞKANIM! KADIN, HER ŞEYDEN ÖNCE ANNEDİR
  Geçtiğimiz günlerde, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karalı, kişisel Twitter hesabından “İLAN EDİYORUM” notuyla şunları yazdı:"Aile hayatına yönelik bazı politikaları YANLIŞ buluyorum. İyi bir çocuk yetiştirmek, iyi bir ev hanımı olmak; Bakan ya da Başkan olmaktan veya başarılı bir iş kadını olmaktan çok daha elzemdir. Yerel seçimde hiç bir Kadın Belediye Başkanı Adayına oy vermeyeceğim."

  04 Aralık 2018 Salı 12:34 Devamını Oku →
 • RASÛLULLAH’IN GÜVENİLİRLİĞİ
  Güven; itimat etmek, birine veya bir şeye bel bağlamak, cesaret, yüreklilik, yiğitlik ve emniyet anlamına gelir.  Mü’min de; inanan, güvenen, güven veren, kendisine güvenilendir. Bugün Müslümanların kaybettiği en önemli ve en hayatî bir değerdir. İşte “güveni” kaybettiğimiz için, inanılırlığımızı ve saygınlığımızı, yani izzetimizi kaybettik. İzzetini kaybedenler, zillete düşerler.

  23 Kasım 2018 Cuma 10:22 Devamını Oku →
 • MUSTAFA KEMAL’İN KORUNMAYA İHTİYACI MI VAR?
  2018’in 10 Kasımı, öncesi ve sonrasıyla, evlere şenlik bir şekilde yaşanmıştır ve daha da yaşanacağa benziyor. Her seçimden önce, ya da Türkiye’nin hayatî tesislerinin hizmete açılışı yaklaştığı günlerde çeşitli provokatif eylemler sahnelenir. 

  17 Kasım 2018 Cumartesi 08:05 Devamını Oku →
 • ŞERRE FREN, HAYRA MOTOR OLMAK ZORUNDAYIZ
  Şiddet kelimesi, dilimize Arapçadan geçmiştir. “Sertlik, sert ve katı davranış, kaba kuvvet kullanma” anlamındadır. Günümüzde kazandığı yeni anlama göre, “karşıt görüşte olanlara kaba kuvvet kullanmak ve sert davranmak” demektir.

  10 Kasım 2018 Cumartesi 08:38 Devamını Oku →
 • MÜSLÜMANLARI YENMENİN YOLU, DİN ADAMLARINI SATIN ALMAKTAN GEÇER
  Meşhur İngiliz komutanı Winston Churchill; "Türkleri savaşarak, asker ve silah kullanarak asla yenemezsiniz. Türklerin sadece din adamlarını ele geçirip onları kullanın. Onlar devleti yıkarlar" demiştir. 

  06 Kasım 2018 Salı 08:30 Devamını Oku →
 • “ANDIMIZ”, YILLARCA TEFRİKA TETİKÇİLİĞİ YAPMIŞTIR
  İnsanlar dünyaya kendi iradeleri ile gelmezler. Ana ve babalarını kendileri seçmez. Hangi ırktan ve renkten olacağını da kendi belirleyemez. Bütün bunlar Allah’ın dilemesine tâbidir. 

  05 Kasım 2018 Pazartesi 11:08 Devamını Oku →
 • KADINLARIN MESCİDE GİTME HAKLARI GASBEDİLEMEZ
  Kitlelerin ortak inançlarını pratize ettikleri mekânlar, tarihî seyir içinde hep olagelmiştir. Yahudilerin havrası, Hristiyanların kilisesi ve Müslümanların da camisi ve mescitleri, ortak inançların paylaşıldığı yerlerdir.

  22 Ekim 2018 Pazartesi 10:11 Devamını Oku →
Back To Top