19 Ocak 2018 Cuma
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

1234»
 • Musab SEYİTHAN
 • Beklenen nesil nasıl olmalı?
  İçinde bulunduğumuz dünyada, bütün şer odakları ve müstekbir güçler -her çeşidi ve şekliyle- İslâm’ı yok etmek için güç birliği oluşturmuşlardır. İslam’ı ve müslümanları karalamak için gerçekleri tersyüz etmek ve olmadık iftiralar atmak suretiyle rollerini iyi oynamaktadırlar.

  13 Ocak 2018 Cumartesi 10:48Devamını Oku →
 • Peşinden gittiklerimizle ahiret yüzleşmesi
  İnsan, toplumsal bir varlıktır. Tek başına yaşayamaz. Mektebine, meşrebine, karakterine ve inandığı değerlere uygun kişilerle birliktelikler oluşturur. Bir sosyal grubun, ya üyesidir veya sevk ve idarecisidir yahut da hocasıdır. İnsanlar, birbirlerini etkiler. İnsanoğlu bulunduğu toprağın ürünüdür. Kendini çevreleyen sosyal, kültürel ve ekonomik dokudan etkilenerek gelişimini tamamlar. Etkilediği ve etkilendiği kişi veya kişiler mutlaka vardır.

  03 Ocak 2018 Çarşamba 10:15Devamını Oku →
 • İçimizdeki Firavun
  Yeni kurulan bir partinin lideri, basının huzuruna çıkar ve “Biz farklı bir partiyiz. Bizde lider sultası olmayacak. Kararlar ortak akılla alınacak. Parti içi demokrasiyi sürekli canlı tutacağız. Toplumda demokrasiyi hâkim kılmamız için önce bizlerin, demokrasinin kurallarına göre hareket etmesi gerekir” diye ilk demecini verir. İslamî cemaatlerin liderlerinden de, “bizde tek adam zihniyeti yoktur. Kararlar istişare ile alınır” sözlerini mutlaka duymuşsunuzdur.

  29 Aralık 2017 Cuma 12:02Devamını Oku →
 • Trump'tan önce, ona cesaret veren Trump'lar var
  Küresel terör devleti ABD'nin provakötör kovboy başkanı Trump, Kudüs'ü, gayri meşru çocuğu İsrail'in başkenti ilan etti. Ondan beklenen de bundan başkası olamazdı. 13.12.2017 Çarşamba günü İstanbul’da olağanüstü toplanan İslam İşbirliği Teşkilatının ortak kararında Doğu Kudüs’ün, Filistin’in başkenti olarak ilan edilmesi, Trump'ı, bu kararı aldığına pişman edecektir. İnşallah üye ülkeler, attıkları imzaya sadık kalırlar da, İslam İşbirliği Teşkilatının ömründe ilk defa aldığı bu cesur karar, akim kalmaz ve diplomatik zafer istikrar kazanır.

  14 Aralık 2017 Perşembe 12:33Devamını Oku →
 • Üzerimizde dolaşan küresel oyunlar
  Tebük savaşı, Bizans’a karşı hicretin yedinci senesinde, Medine’deki meyvelerin olgunlaştığı ve sıcaklığın en yüksek derecede olduğu yaz mevsiminde yapıldı. Rasûlullah (s.a.v), daha önceki savaşları gizli tutarken, şiddetli sıcakta, uzak bir mesafede ve çetin bir yolculuktan sonra yapılacağı için -savaş hazırlıklarını daha iyi yapsınlar diye- ashaba savaş planını açıkladı. Münafıklar “Bu sıcakta savaşa gitmeyin” dediler. Allah da “De ki, cehennem ateşi daha sıcaktır. Keşke anlayabilselerdi” diyerek uyarmıştı. (Bak: Tevbe: 9/49).

  09 Aralık 2017 Cumartesi 11:46Devamını Oku →
 • Rasûlullah, nasıl bir peygamberdi?
  Rasûlullah’ın (s.a.v), doğumuyla dünyayı şereflendirdiği şu günlerde elimize bir mikrofon, yanımıza da bir kameraman alarak farklı İslamî gurupların yoğunlukta olduğu yerlere gidelim. “Hz. Muhammed (s.a.v) sizin dünyanızda ne anlam ifade eder?” diye soralım. Önce klasik vaizlerden beslenen cami cemaatine yaklaşarak sorumuzu yöneltelim. Yaklaşık şu cevapları alırız:

  30 Kasım 2017 Perşembe 10:00Devamını Oku →
 • Maymunlar üzerinden Buhari’ye saldırı
  Maksat, üzüm yemek değil de bağcı dövmek olunca, her türlü çarpıtmayı kendilerine meslek edinen Sünnet karşıtları, Rasûlullah’ın söz, fiil ve takrirlerinin, sahihini sahih olmayanından  ayırt etme mücadelesi vermiş olan muhaddislere, ahlaksız sınırlarını aşarak  cahilce saldırmaktadırlar. İnsan olması hasebiyle Buhari’nin gözünden kaçıp kitabına girmiş olan hadisleri ilmî olarak tenkit edip yanlışlığını ortaya koymak ayrı bir şeydir; onun bu yanlış rivayetlerini cımbızla çekip avuçlarını ovuşturarak Sünnet’i itibarsızlaştırmak farklı bir şeydir ve edepsizliktir, bu uğurda dökülmüş alın terine saygısızlıktır.

  22 Kasım 2017 Çarşamba 14:18Devamını Oku →
 • Âlimler azgınlaşırsa toplum da çıldırır
  Âlimler, toplumun ıslahında en önemli dinamik güçtür. İlim adamlığı vasfının gereğini ortaya koydukları zaman, ıslah kaynağı olurlar. İlmin ilkeleri doğrultusunda hareket etmeyip bu vasıfları ile bağdaşmayan tavır ve davranışlar ortaya koyduklarında da, fitne ve fesat kaynağı olurlar.

  16 Kasım 2017 Perşembe 11:29Devamını Oku →
 • İhsan Şenocak vakasının düşündürdükleri
  Bir kardeşim whatsapptan bana şöyle bir not göndermişti:

  04 Kasım 2017 Cumartesi 12:08Devamını Oku →
 • İhsan Şenocak görevden alınsa…?
  İhsan Şenocak görevden açığa alınınca, sanki dinin çökeceğini zanneden bir taraftar kitlesi var gibi. Onlar da Şenocak bağımlısı.

  31 Ekim 2017 Salı 12:30Devamını Oku →