17 Temmuz 2018 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

1234567»
 • Musab SEYİTHAN
 • Adnan Oktar Olayından Sonra Yine Cemaatler Gündemde
  Devlet, cemaat veya başka bir kurumsal isimle yapılanmış bir yapıya operasyon yapıp, suç örgütü olarak tespit ettikten sonra, cemaatsel yapılanmaya karşı olanlar, atağa geçip; “Bütün cemaat ve tarikatların kökü kazınmalıdır” diyerek sosyal paylaşımlar yapıyor ve televizyonlarda esip gürlüyorlar

  17 Temmuz 2018 Salı 09:53Devamını Oku →
 • İDAM CEZASI TARTIŞMASI ÜZERİNE
  Son günlerde Leyla ve Eylül yavrularımızın kaçırılıp hunharca katledilmesi üzerine meydanlar ısındı ve sosyal medyada “İDAM İSTERİZ”cilerin sesi yükselmeye başladı. Bunlardan bir kısmı samimi talepler iken, bir kısmı da yeni bir gezi provokasyonuna teşne kılmak ve “Tayyip istifa” naralarıyla Cumhurbaşkanı aleyhine kamuoyu oluşturmaktı.

  10 Temmuz 2018 Salı 10:36Devamını Oku →
 • DİN ÜZERİNDEN GEÇİNENLER
  Her türlü istismar kötüdür, çirkindir. Ama dini istismar ederek onun üzerinden geçinmek ve kendi ideolojimize alet etmek ise daha âdi ve daha alçakça bir iştir.Onu alet ederek taraftar devşirmek ve insanları yanlış yola kanalize etmek, haysiyet ve şeref yoksunluğudur, zelilliktir, kepazeliktir.

  02 Temmuz 2018 Pazartesi 13:40Devamını Oku →
 • SEÇİMİN SONUÇLARI VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
  Sandıklar kapanır kapanmaz CHP’nin adayı Muharrem İnce soluğu YSK’nın önünde aldı. Kendince aba altından değnek göstermiş oluyordu. Sayın Muharrem İnce! Zatınız Cumhurbaşkanlığı gibi en ciddi bir makama adaydır. YSK'nın önüne geçip "Her ne olursa olsun bu seçimi kazanacağız" derken, seni bu denli kesin konuşturan neydi? Pensilvanya'daki büyük şeytan, rüyasında görüp de sana mı bildirmişti Cumhurbaşkanı olacağını? "Gökten gelen karara" inanmazsın ama bir meczup sapığın sözü sana çok ciddi gelebilir.

  25 Haziran 2018 Pazartesi 14:08Devamını Oku →
 • Bayramlarımızı neden “bayram” gibi kutlamıyoruz?
  Değişim, her şeyin kaderinde vardır. Onun için “Değişmek, değişmeyen tek şeydir” denmiştir. Başta eşya da dâhil olmak üzere, hiçbir şey olduğu gibi kalmamaktadır. İslam’ın da değişmeyen sabitleri vardır ki, buna “Makâsıdu’ş Şeria” denir. Bir de bu maksatların gerçekleşmesini sağlayan vesileler vardır ki onlar zamanın değişmesi ile değişir. Ona da “Vesâilü’ş Şeria” denir.

  15 Haziran 2018 Cuma 08:31Devamını Oku →
 • Ramazan mektebinde, yeterince merhamet eğitimi alabildik mi?
  "Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem ateşinden kurtuluş" ayı olan Ramazan ayının son günlerini yaşıyoruz. Ramazan mektebinde nefsimizi bir aylık manevi eğitime tabi tuttuk. Bu yüce mektebin müfredatına gönül vererek geçmiş on bir ayın muhasebesini yapanlar, gelecek on bir aya bedenen ve ruhen hazırlanan ve böylece İslam Dininin hayat kanunlarını yaşama aşkıyla şarj olan mü'minler, Rasulullah'ın ifadesiyle "analarından doğdukları gün gibi saf ve günahsız olarak" Yüce Mevlâ'mızdan inşallah "rıza" diploması alacaklardır.

  12 Haziran 2018 Salı 10:32Devamını Oku →
 • Kâfirlere öykünüp müslümanlara sövenler
  "2016 yılında, George Washington Üniversitesinde, Pakistanlı müslüman bir profesör, iki yardımcısıyla birlikte uluslararası bir araştırma yaparak Kur’an’dan ahlakî kurallar çıkardılar. Bu kurallar;

  07 Haziran 2018 Perşembe 11:28Devamını Oku →
 • İslam birliği mümkün mü?
  Müslümanların dünya üzerindeki dağınıklığı ve başsızlığı, onların perişanlığının birinci sebebidir. Osmanlının parçalanmasından sonra, emperyalist batı dünyası, cetvelle sınırlar çizerek İslam coğrafyasını parçaladı, kendi kültürünü yerleştirdi ve kendine sadık olacak tasmalı kukla liderleri de başlarına koyup -görünüşte bağımsızlıklarını vererek- çekildi. Fakat sömürü hortumları sürekli varlığını devam ettirdi. Hafif milli kıpırdanışta hemen müdahale edildi, istemedikleri idareciler başa geçtiğinde darbelerle indirdiler.

  23 Mayıs 2018 Çarşamba 09:56Devamını Oku →
 • Suudi Amerika yine şaşırtmadı
  İslam âlemi, bu sene yine aynı günde Ramazan'a başlayamadı. "Mekke ve Medine bizim yönetimimizde, dinî günlerin başlangıcını ilan etmek bize aittir" havasıyla hâlâ teknolojik ve ilmî gelişmeyi İslam'a hizmet ettirmekten aciz kalan Suud uleması, gökyüzünde hilal aramaktalar. "İsraille savaşmak caiz değildir" diye fetva veren sözüm ona "âlimler (!) heyeti başkanı"nın idaresi altında olan ulema sürüsünden başka türlü karar beklemek, eşyanın tabiatına aykırı olurdu. Burnunun dibindeki Filistin'i görüp de gerekli tepki ve girişimde bulunmaktan aciz ve korkak, Amerika'nın peyki durumundaki adamlar, tâ uzaklarda/gökyüzünde hilal aramaktalar. Güler misin, ağlar mısın?

  18 Mayıs 2018 Cuma 10:48Devamını Oku →
 • Her doğru, her yerde söylenmemeli mi?
  Toplumumuzda yaygın bir şekilde kullanılan “Her doğru, her yerde söylenmez” sözünü, gerçekten Kur’an ve Sünnet süzgecinden geçirdik mi? Genelde hiç risk almak istemeyenler, karşıdan gelecek tepki ve şiddeti hesap ederek, konuşulması gereken yerde susmayı tercih edenler, “ne şiş yansın ne kebap” diyerek durumu idare edenler, yasak savıcılar, hasbî değil hesabî olanlar ve ağrımadık başını ağrıya sokmak istemeyen tatlı su Müslümanları hep bu söze sığınırlar.

  15 Mayıs 2018 Salı 10:03Devamını Oku →
Back To Top