25 Eylül 2018 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

12345678»
 • Musab SEYİTHAN
 • “BİZE KURAN YETER” DİYENLERİN KOMPLEKSİ
  Âlimlerimizin ezici çoğunluğu, İslamî hüküm çıkarmada dört ana kaynakta ittifak etmiştir. Bunlar; Kitap, Sünnet, İcmâ ve Kıyas-ı Fukahâdır. Tartışmasız tek kaynak da Kitap’tır yani Kur’an… Sünnet’in, icma’nın ve Kıyas’ın da, Kur’an’a ters düşmemesi lazımdır.

  19 Eylül 2018 Çarşamba 09:36 Devamını Oku →
 • DÖVİZ FIRSATÇISI AÇGÖZLÜ ESNAF, SÜRÜYE DALMIŞ İKİ AÇ KURT GİBİDİR
  Ehli küfür, hiçbir zaman Müslümanların onmasını, dünya sahnesinde “Ben de varım” demesini istemez. Siyasî, ekonomik, askerî, teknolojik ve toplumsal gelişmesini hazmedemez. Onların ruh dünyalarını Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de şöyle ifade eder:“Size bir iyilik dokununca üzülürler, size bir kötülük isabet ettiğinde ise buna sevinirler.” (Âl-i İmran:3/120)

  10 Eylül 2018 Pazartesi 10:51 Devamını Oku →
 • KEMALİZMLE BİRLERİNİ KAZANALIM DERKEN, DOSTLARI KÜSTÜRMEKTEYİZ
  Kemalizm, CHP’nin 1931 yılı itibariyle şekillendirdiği bir ideolojidir. 1935 yılı programında “Kamalizm” olarak değiştirilmiştir. Bunun nedeni ise, o yıllarda dilde yapılan değişikliklerle “Öz Türkçe’ye dönüş” operasyonudur. Yani Mustafa Kemal'in, Arapça olan “Kemal” adının, öz Türkçe “Kale” anlamına gelen “Kamal” ile değiştirilmesinden ileri geliyordu.

  06 Eylül 2018 Perşembe 10:49 Devamını Oku →
 • AYRILMIŞ EŞLER, ÇOCUKLARININ CEHENNEMİ OLMASINLAR
  Bugünlerde TV kanalları, bir kız çocuğu çığlığının gök kubbeyi titrettiği bir aile dramını ekranlara taşımakta. Bağcılarda yaşanan bu olayda, ayrılmış bir karı-kocanın kız çocuğu, mahkeme kararı gereği velayeti anneye verilmiş ve belli günlerde de babasının yanında kalmasına hükmedilmiş.

  31 Ağustos 2018 Cuma 10:44 Devamını Oku →
 • CENÂBET BİR TOPLUM MU OLDUK?
  Son günlerde sosyal medyada, Kanal7 tarafından yaptırılan ve “Guslün farzı kaçtır” sorusunun yöneltildiği bir röportaj videosu dolaştı durdu. Seyredenlerin hatırlayacağı gibi, katılımcılar içerisinde her yaş grubundan kişiler olmasına rağmen, genç ve orta yaşlılar ağırlıkta idi.

  27 Ağustos 2018 Pazartesi 11:47 Devamını Oku →
 • DİN, İBADET MİDİR, YOKSA AHLAK MIDIR?
  İbadetin bir özel bir de genel anlamı vardır. Namaz, oruç, hac, zekât gibi belli şekilleri, ölçüleri, zamanları ve mekânları olan ibadetler, özel anlamlı ibadetlerdir. Genel anlamıyla ibadet, Allah’ın rızasını kazanmak, dünya ve ahirette huzura ermek için yapılan hayırlı amellerin tamamıdır.Bir başka ifade ile “Allah'ın emirlerini yerine getirmek, yasakladığı bütün haramlardan uzaklaşmak” manasındadır Buna paralel olarak ahlak ise, bu hayırlı amellerin meyvesi, hayata davranış olarak yansımasıdır. Adaletli olmak, sabır, güler yüz, eş ve çocuklara merhametli ve hoşgörülü davranmak, tevazu, affedici olmak ve dürüst olmak, güzel ahlaktan bazılarıdır.

  21 Ağustos 2018 Salı 08:09 Devamını Oku →
 • TÜRKİYE’DE HANEFÎ MEZHEBİ TEHDİT ALTINDA MI?
  İmam-Hatip lisesinden ilk göz ağrısı öğrencilerimden olan Eğitimci-Araştırmacı yazar Rıza Bozdağ, 03.08.2018 tarihli yazısının bir yerinde şunları gündeme taşımış: “Hanefî mezhebi, İslâm mezhepleri arasında Ehl-i re'y olarak bilinen âlimlerin önderlik ettiği bir mezheptir.

  07 Ağustos 2018 Salı 12:19 Devamını Oku →
 • TATİL ANLAYIŞIMIZ VE KESİNTİSİZ EĞİTİM
  Tatil, çalışmaya belli bir süre ara verme anlamına gelir. Arapçada “boş kalmak, işlevsiz olmak”manalarını ifade eder. Hâlbuki bir Müslüman’ın boş kaldığı, ibadet ve amelden uzak olduğu bir zaman dilimi söz konusu değildir. Senenin her günü, 24 saatin tümü kullukla geçirilmelidir. Cenâb-ı Hakk’ın kâinatta koymuş olduğu düzen ve işleyişte bu manada bir tatile yer verilmemiştir. Zira kâinatta en ufak bir tekleme ve duraksama, tüm dengeleri altüst eder. Vücudumuzdaki organlarda bile bunu müşahede edebiliriz. Mesela kalp, tatil yapayım, biraz durayım dese halimiz ne olur?  Mevta oluruz. Dolayısıyla “işlevsiz kalma” anlamında tatil yaptığımızda da hayatımızı mevtalaştırırız.

  25 Temmuz 2018 Çarşamba 11:01 Devamını Oku →
 • ALLAH’A VE RASÛLÜNE KULAK VERENLER ALDATILAMAZLAR
  Rabbimiz, Kur’an’da; has kullarının/Allah’a karşı sorumluluğunu hakkıyla yerine getiren takva sahibi kullarının özelliklerinden bahsederken“Kendilerine Rablerinin ayetleri hatırlatıldığı zaman, onlara karşı sağır ve kör davranmazlar” (Furkan:25/73)buyurmaktadır.Mü’minlik iddiasında bulunan bir kişinin, davranış ve düşüncesindeki bir yanlışı düzeltmek için, Allah’ın bir ayetini ya da Kur’an’ın ete kemiğe bürünmüş şekli olan Peygamberimizin bir hadisini hatırlattığımız zaman, itiraz etmeden ona kulak vermesi gerekir. Çünkü Müslümanlık, bir iddia değil, onun gereğine inanma ve yaşamadır. Allah ve Rasûlü’nün çağrısına kulak vermektir.

  24 Temmuz 2018 Salı 14:22 Devamını Oku →
 • Adnan Oktar Olayından Sonra Yine Cemaatler Gündemde
  Devlet, cemaat veya başka bir kurumsal isimle yapılanmış bir yapıya operasyon yapıp, suç örgütü olarak tespit ettikten sonra, cemaatsel yapılanmaya karşı olanlar, atağa geçip; “Bütün cemaat ve tarikatların kökü kazınmalıdır” diyerek sosyal paylaşımlar yapıyor ve televizyonlarda esip gürlüyorlar

  17 Temmuz 2018 Salı 09:53 Devamını Oku →
Back To Top