18 Kasım 2018 Pazar
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

123456789»
 • Musab SEYİTHAN
 • MUSTAFA KEMAL’İN KORUNMAYA İHTİYACI MI VAR?
  2018’in 10 Kasımı, öncesi ve sonrasıyla, evlere şenlik bir şekilde yaşanmıştır ve daha da yaşanacağa benziyor. Her seçimden önce, ya da Türkiye’nin hayatî tesislerinin hizmete açılışı yaklaştığı günlerde çeşitli provokatif eylemler sahnelenir. 

  17 Kasım 2018 Cumartesi 08:05 Devamını Oku →
 • ŞERRE FREN, HAYRA MOTOR OLMAK ZORUNDAYIZ
  Şiddet kelimesi, dilimize Arapçadan geçmiştir. “Sertlik, sert ve katı davranış, kaba kuvvet kullanma” anlamındadır. Günümüzde kazandığı yeni anlama göre, “karşıt görüşte olanlara kaba kuvvet kullanmak ve sert davranmak” demektir.

  10 Kasım 2018 Cumartesi 08:38 Devamını Oku →
 • MÜSLÜMANLARI YENMENİN YOLU, DİN ADAMLARINI SATIN ALMAKTAN GEÇER
  Meşhur İngiliz komutanı Winston Churchill; "Türkleri savaşarak, asker ve silah kullanarak asla yenemezsiniz. Türklerin sadece din adamlarını ele geçirip onları kullanın. Onlar devleti yıkarlar" demiştir. 

  06 Kasım 2018 Salı 08:30 Devamını Oku →
 • “ANDIMIZ”, YILLARCA TEFRİKA TETİKÇİLİĞİ YAPMIŞTIR
  İnsanlar dünyaya kendi iradeleri ile gelmezler. Ana ve babalarını kendileri seçmez. Hangi ırktan ve renkten olacağını da kendi belirleyemez. Bütün bunlar Allah’ın dilemesine tâbidir. 

  05 Kasım 2018 Pazartesi 11:08 Devamını Oku →
 • KADINLARIN MESCİDE GİTME HAKLARI GASBEDİLEMEZ
  Kitlelerin ortak inançlarını pratize ettikleri mekânlar, tarihî seyir içinde hep olagelmiştir. Yahudilerin havrası, Hristiyanların kilisesi ve Müslümanların da camisi ve mescitleri, ortak inançların paylaşıldığı yerlerdir.

  22 Ekim 2018 Pazartesi 10:11 Devamını Oku →
 • ALLAH'A DUA EDERKEN, PROTOKOL UYGULANIR MI?
  Bütün Peygamberlerin verdiği mücadelenin adı “Tevhid Mücadelesi”dir. Yani İlah olarak Allah inancını kalplere kazımaktır. Yaratan, öldüren, rızık veren, gökten yağmur indiren, yerden nebat bitiren, yedi kat semanın, arzın ve Arş’ın Rabbinin Allah olduğu konusunda, tarihi süreç içerisinde pek problem olmamıştır.

  17 Ekim 2018 Çarşamba 09:42 Devamını Oku →
 • ÇÖZÜMÜN BİR PARÇASI OLABİLMEK
  Günümüzün toplumu karmaşık bir toplum, problemleri de çetrefildir. Ferdin ve ferdiyetçiliğin öne çıkarıldığı günümüzde, ego’nun ve egoizmin hâkimiyeti kaçınılmaz olmaktadır. 

  08 Ekim 2018 Pazartesi 11:58 Devamını Oku →
 • EVLİLİKLERDE MONOTONLAŞMA
  Hayatta hiçbir duygu ve yaşam tarzı, ilk günkü verdiği hazzı ve tadı sürekli vermemektedir. Zaman içerisinde duygular ve ilişkiler eskiyor veya zayıflıyor.

  02 Ekim 2018 Salı 08:16 Devamını Oku →
 • ESKİ TÜRKİYE ÖZLEMCİSİ EĞİTİMCİLERE
  Eğitimci; sevgi, şefkat ve merhamet abidesi olmalıdır. Bir bitkinin yetişip gelişmesi, çiçek açması; güneş, hava, su, gübre gibi elemanlara bağlı olduğu gibi, çocuk ruhunun da gelişip çiçek açması, anne, baba ve öğretmenin vereceği sevgi, güven ve samimiyete bağlıdır. 

  27 Eylül 2018 Perşembe 08:19 Devamını Oku →
 • “BİZE KURAN YETER” DİYENLERİN KOMPLEKSİ
  Âlimlerimizin ezici çoğunluğu, İslamî hüküm çıkarmada dört ana kaynakta ittifak etmiştir. Bunlar; Kitap, Sünnet, İcmâ ve Kıyas-ı Fukahâdır. Tartışmasız tek kaynak da Kitap’tır yani Kur’an… Sünnet’in, icma’nın ve Kıyas’ın da, Kur’an’a ters düşmemesi lazımdır.

  19 Eylül 2018 Çarşamba 09:36 Devamını Oku →
Back To Top