17 Ocak 2019 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Müslümanların göz bebeği Mescid-i Aksa

Birçok peygamberin uğrak yeri. geçmiş ümmetlerin kutsal mekanı. Canımızdan çok sevdiğimiz ilk kıblemiz. Efendimizin yüzünü döndüğü ve kollarında ilahi huzura yükseldiği ilk istasyonumuz ve ilk misafirhanemiz. Allah Resulünün ayak izlerinin bulunduğu kutsal mekân. Müminlerin miraç şerefini taşıyan, İbadet maksadıyla yolculuk yapılabilecek üç mescitten biri. Yüce Rabbimiz tarafından, etrafı mübarek kılınmış yapıya sahip olan kutlu bir mekân, Mescid-i Aksa
Müslümanların göz bebeği Mescid-i Aksa
O şimdi hem esir, hem de çaresizdir. Birçok evlat büyütmesine rağmen, yaşlılığında adeta terkedilmiş, biçare bir babaya benzemektedir. Ona böyle bir benzetmeyi yapmak ve böyle bir sıfata layık görmek, gerçekten kanıma dokunuyor ama maalesef kendimi, eli kolu bağlı, sadece gözyaşları serbest bırakılmış bir insan gibi hissediyor ve dünya Müslümanlarının hallerine ağlıyorum. Onun uğruna canını feda eden, Filistinli mücahideleri gördükçe, erkekliğimden utanıyorum. Hele onları, lanetlenmiş bir ırkın polisleri arasında, zindana doğru götürülmesini seyretmekten hayâ ediyor ve İslam’ın ilk şehidi, yiğit kadın, Sümeyye hatunu hatırlıyorum.

Mescid-i Aksa, her Müslümana ayrı ayrı seslenerek:

 “Ey Muhammed ümmeti, Ben sizin izzetiniz ve namusunuz değil miyim? Beni işgal devletinin eline nasıl bırakırsınız. Nerede kaldınız. Niçin gelmiyorsunuz dercesine feryat ettiğini, kalbimle duyar gibi oluyorum. Onun bizi beklediğini, özlediğini ve gözlediğini, ruhumda hissediyorum.

Yeryüzünde yaşayan ve sayısı bir buçuk milyarı aşan Müslümanlar, cihad yerine yatakta ölmeyi tercih ettikleri için, kardeşlik ruhundan habersiz, her biri bir köşede işkence çekmekte, bir kısmı da maalesef, birbirlerini ezmeye çalışmaktadır. Bu tefrikayı nimet bilen Siyonistlerde mabetlerimize el uzatmaktadır.

 Bir ayet-i kerimede:

“Ey iman edenler! Allah'a ve peygambere hainlik etmeyiniz. Yoksa üstlendiğiniz emanetlere bile bile hıyanet etmiş olursunuz.” Buyrulmaktadır. (Enfal Suresi 8/27)

Mescidi Aksa bugünün Müslümanlar için, mukaddes bir emanettir. Ona yapılan her müdahale, dünya Müslümanlarının kalbine saplanmış bir hançer gibidir.

Yazının devamı için »»


Emekli Müftü Ali KARA
http://www.mirathaber.com/muslumanlarin-goz-bebegi-mescid-i-aksa-7-2587h.html


Back To Top