13 Aralık 2018 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

 • Ömer Mahmut KUZANLI
 • KAPİTALİZMİN SONU
  Kapital (sermaye) bir iş için ayrılmış olan para anlamında kullanılıyor. Kapitalist sistem paraya dayalı bir sistem diye tanımlayabileceğimiz bir yapıdır.Para merkeze konulunca kapital (sermaye) sahipleri sıkıntıya girmeden sermayelerini kullanmak istiyorlar.O zamanda faiz devreye giriyor.Yani kapitalist sistem faizin hakim olduğu bir sistem.Şu an dünyada faiz hakim vaziyette.Gelinen noktada herkes para babalarına borçlu.Artık bu yapı devam edemeyecek hale geldi.Dolayısıyla bu balona herhangi birisinin sokacağı küçücük bir iğne gerçeği ortaya çıkaracaktır.Aslında kapitalist sistem son derece zayıf ve son derece temelsiz bir sistemdir.Ancak nasıl uyuşturucu müptelaları, alkolikler,sigara tiryakileri içinde bulundukları durumu bilmelerine rağmen bu alışkanlıklarından kurtulamıyorlarsa faizli kapitalist sistemin esirleri de bu zayıf ve temelsiz sistemden kurtulamıyor.

  07 Aralık 2018 Cuma 17:16 Devamını Oku →
 • Cari Açık ve Ödemeler Dengesinde Durum Ne?
  Eylül ayına ait ödemeler dengesi verisi açıklandı.

  17 Kasım 2018 Cumartesi 08:02 Devamını Oku →
 • FAİZ SEBEP ENFLASYON SONUÇTUR
  Phillips eğrisi,ekonomide enflasyonla işsizlik arasında ters yönlü ilişki olduğunu anlatan bir ekonomik analizdir. Yeni Zelandalı iktisatçı A.W. Phillips tarafından İngiltere ekonomisi üzerinde yapılan bir araştırma sonucunda geliştirilmiştir.

  15 Kasım 2018 Perşembe 08:46 Devamını Oku →
 • Konkordato ve Bozulan Ödeme Zinciri
  Konkordato, borçların yeniden yapılandırılması suretiyle iflasa tabi borçluların mali durumunun düzeltilerek iflastan kurtulmasını ve mali durumunun düzeltilmesini amaçlayan, alacaklıların da belirli bir indirimle veya vadeye yayarak alacağına kavuşmasını sağlayan ve mahkemenin onayıyla taraflar açısından bağlayıcı hale gelen bir anlaşmadır.

  13 Kasım 2018 Salı 12:11 Devamını Oku →
 • ABD SEÇİMLERİ
  Amerika'da ara seçimler var.Ara seçimlerde Temsilciler Meclisi'nin tamamı yenilenirken 100 kişilik senatonun üçte biri yenileniyor.Başkanlık seçimleri ise 2020'de olacak.Seçim Amerika,İran,Çin ve Türkiye için önemli.

  08 Kasım 2018 Perşembe 08:26 Devamını Oku →
 • Ekonomi'de Geçen Hafta (29.10-4.11)
  Ekonomi ve siyasette ülkemizde ve dünyada gelişmeler baş döndürücü bir hızla gerçekleşiyor.Günceli kaçırmadan,mikro gelişmeleri takip ederek ama büyük resme konsantre olarak çözüm yollarımızı geliştirerek ve uygulayarak hedeflerimize ilerlememiz gerekiyor.Çok uzatmadan önemli gördüğüm gelişmeleri ana başlıklar halinde paylaşmak istedim. 

  05 Kasım 2018 Pazartesi 11:19 Devamını Oku →
 • Çin Mucizesi
  Global ekonomide bir taraftan İtalya riski, diğer taraftan Çin’deki gelişmeler yakından izleniyor.

  04 Kasım 2018 Pazar 08:10 Devamını Oku →
 • DURUM NE?
  TÜKETİMDE DURUM NE?Finansal okuryazarlık kişilerin gelirlerini, birikim ve yatırımlarını akıllıca değerlendirme ve bütçelerini doğru yönetebilme yetkinliğidir.

  31 Ekim 2018 Çarşamba 08:41 Devamını Oku →
 • Çin'in dev ''Kuşak Yol'' (İpek Yolu) projesi katılımcı ülkeleri borç batağına mı sürüklüyor?
  Projenin katılımcı ülkeleri Çin'den aldıkları milyarlarca dolarlık kredilerle projede varlık göstermeye çalışıyorlar.Proje Asya,Afrika ve Avrupa'yı kara yolları,limanlar ve enerji nakil hatları ile birbirine bağlamayı hedefleyen milyarlarca dolarlık dev bir proje.

  24 Ekim 2018 Çarşamba 10:48 Devamını Oku →
Back To Top