All for Joomla The Word of Web Design

Örtünme cihad nitelikli ibadettir

İslam ahlak dinidir. Ahlâkın özü utanmaktır. Çıplaklık arttıkça utanma azalır. Örtünme ise imanın belgesi olan bir ibâdettir. Örtünme kadınımızın cihadı, örtü de hürriyet nişanıdır.

İslâm Dini ferdî ve sosyal ahlâkı yücelten Hak Din’dir. Bu özelliği sebebiyledir ki O, evlilik dışı cinsel ilişki olan zinayı ve zinaya götürücü fiilleri yasaklamıştır. Çıplaklık, arzulu bakışma ve flört gibi cinsî arzuları tahrik edici ve kalpleri şehevî heyecanlarla karartıcı davranışları haram kılmıştır.

 Bu yazımızda cinsî duyguları hareketlendiren, ruh güzelliğini gölgeleyen ve gayr-ı meşru münasebetlere yönelten bir ilâhî haram olarak çıplaklığı mevzu edineceğiz.

İslâm ahlâk dinidir. Peygamberimizin bildirisine göre İslâm ahlakının özü ise Allah’tan, meleklerden ve insanlardan haya etmek; utanmaktır. Haya; insanda yaradılıştan var olan ve Yüce Dinimizin inanılması gereken esaslarına imânla güçlenen ve gelişen bir iç duygusu; utanma hissidir.

Çıplaklık, yaratılış düzenimize ve de dinimizin düsturlarına göre açık bir hayasızlıktır, aşağılıktır. Hayayı billurlaştıran İslâm Dini’nin çıplaklık konusundaki ölçülerini Peygamberimiz şöyle açıklamaktadır.

Yazının devamı için »»

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir